Seriál v běhu na lyžích na dálkových tratích Visma SkiClassics tak přišel o jeden ze svých velkých dílů. „Je to smutný den pro tento seriál. Bezpečnost je ale na prvním místě,“ povzdechl si ředitel závodů David Nilsson.

Jenže stalo se, teď už se nedá nic dělat, sezona zkrátka pokračuje dál. A pro oko českého fanouška běžeckého lyžování tím nejatraktivnějším závodem – Jizerskou padesátkou, která se v Bedřichově na severu Čech koná již tuto neděli.

Na náročné trati nebude chybět ani tým Lukáše Bauera – eD system Bauer Team, jehož dres hrdě nosí i Jan Šrail, osmadvacetiletý běžec na lyžích z Šumavy.

Slavného střetnutí na území země ze samotného srdce Evropy se nemůže dočkat. Byť celý víkend proležel a pomaličku se opět dostává do provozní teploty. „Teď o víkendu mě trápila viróza. V sobotu, neděli i pondělí jsem byl bez tréninku. Ale od úterý už se normálně připravuji na závod. Čeká nás Jizerská padesátka, závod, na který se moc těším, já osobně ho pojedu teprve podruhé v životě. Je to přeci jen doma, o motivaci mám postaráno. Navíc je to velmi důležitý závod pro náš tým. Nikdy se nám v Bedřichově moc nedařilo, chceme to zlomit,“ má jasno Šrail, který si na domácí scéně přeje skončit v první dvacítce výsledkové listiny.

„Co se týče mých osobních cílů, rád bych skončil v první dvacítce. Opět bych chtěl také atakovat nějaké sprinterské prémie, i když vím, že to nebude nic jednoduchého. Trať má totiž náročný profil,“ je si vědom sportovec.

Na trať Jizerské Padesátky vyjedou běžci a běžkyně v neděli v 9 hodin. Závodí se klasickou technikou.

Ze zápasu Drahonice vs. Sušice (v bílém).
Sušice je blízko postupu do finále