NC Hapon Horažďovice – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 6:3.
Hosté, kteří jsou už smířeni se sestupem do baráže, přijeli na západ bez nervů. Naopak domácím jakoby povinnost zvítězit v úvodu utkání trochu svazovala nohy. Horažďovičtí v úvodu taktizovali a proti silné sestavě hostů v čele s vynikajícím smečařem Gruberem nasadili Buzkovu dvojici a trojici. Ta se však ani v jednom případě neprosadila. Když navíc Nedelkov prohrál v singlu s chytře hrajícím Pávkem, byla za stavu 3:3 situace domácích vážná.


V pravý čas se naštěstí po několikazápasovém trápení probudila druhá trojka Haponu, která v nejlepším zápase dne porazila elitní sestavu hostí 10:9 ve třetím setu. Po nervydrásajícím duelu už se domácí vezli na vítězné vlně a dovedli celý zápas k úspěšnému konci. „Tentokrát jsme si dva body doslova vydřeli. Soupeřova lepší sestava hrála zejména v první polovině utkání velmi dobře a trochu jsme se báli o výsledek. Naštěstí jsme závěr zvládli,“ oddechl si kapitán horažďovických nohejbalistů Zbyněk Novotný.
Poslední zápas jara sehrají Horažďovičtí v sobotu 21. června. Doma přivítají suverénního lídra tabulky Jiskru Aš. „Bude to tvrdý oříšek, vždyť Jiskra letos ještě neprohrála. My ale potřebujeme každý bod a budeme se rvát o slušný výsledek,“ uzavírá Zbyněk Novotný. Atraktivní duel začíná za sokolovnou ve 14.00 hodin. (hh)