Soutěžilo se ve dvou kategoriích – žáci a žákyně do dvanácti let a žáci a žákyně do čtrnácti let. V kategorii do dvanácti let se z klatovského klubu do bojů o nejlepší umístění zapojili tři střelci Ondřej Burghauser, Jindřich Ryneš a Jakub Turjanica. Ve starší kategorii zasáhli do bojů také tři klatovští střelci Petr Gerberg, David Grossl a Jana Jaklová.

Soutěžilo se ve střelbě ze vzduchové pušky ráže 4,5 mm v poloze vleže na vzdálenost 10 metrů. Zásahy se hodnotí s přesností na 0,1 bodu a průměr desítkového bodu je 0,5 mm, takže při zásahu absolutního středu terče je jeho hodnota 10,9. Teoreticky při absolutní přesnosti střelce je možno dosáhnout výsledku 327 b.

Výborného úspěchu dosáhl střelec klatovského střeleckého klubu Jakub Turjanica, který v prvním závodě tříkolové soutěže dosáhl výsledku 306,8 bodu, ve druhém závodě 309,9 bodu a konečně ve třetím závodě 313,8 bodu a tímto výsledkem i celý třetí závod vyhrál.

Zároveň tímto výsledkem zaostal pouze o 0,1 bodu za nejlepším výsledkem celé tříkolové soutěže. Celého klání se zúčastnili soutěžící z celé České republiky a o to je úspěch Jakuba Turjanici cennější. V celkovém vyhodnocení po třech závodech v kategorii do dvanáctiti let zvítězila Eliška Svobodová z SSK DDM Kolín celkovým součtem dvou lepších výsledků 626,5 bodů, druhé místo obsadil Václav Skala z SSK Slatina Brno celkovým součtem 624,9 bodů a třetí místo vybojoval Jakub Turjanica z SSK Klatovy celkovým součtem 623,7 bodů.