Štychová i Frydrych

V hlavních disciplínách – dálce a trojskoku – přislíbili účast vynikající závodníci z Dukly Praha Michal Čada, Martin Vachata a účastník halového mistrovství Evropy Adam Sebastian Helcelet.

Účast v hodu oštěpem potvrdil český reprezentant, účastník mistrovství světa a diamantové ligy, odchovanec klatovské atletiky Petr Frydrych.

Ve skoku do výšky žen se představí vicemistryně České republiky v hale 2012, klatovská Veronika Vavrečková a další výborná domácí výškařka Kateřina Štychová.

Ve sprintu na 150 m a 300 m bude startovat medailistka z mistrovství České republiky, klatovská odchovankyně Martina Štychová. Míli v závodě mužů poběží i nejlepší domácí běžci na střední tratě Vojtěch Koželuh a Šimon Bureš.

V kouli a oštěpu žen nastoupí i loňská vítězka a bývalá klatovská závodnice Šárka Hezoučká. Ve vrhu koulí se představí i výborní vrhači ze Sparty Praha.

Zazávodit si mohou i předškoláci

Na úvod si zazávodí předškoláci v rámci dětské atletiky a to již od 15 hodin. Zúčastnit se mohou všechny děti, které mají rády pohyb a chtějí si hravou formou vyzkoušet základy atletických disciplín.

Hlavní blok disciplín začíná potom v 16.30 hodin, a to dálkou žen, výškou mužů, oštěpem žen a sprinty na 150 m. Následovat budou běhy na středních tratích – muži závodem na 1 míli a ženy během na 800 m – skoky do výšky a vrh koulí mužů a žen.

„Vyvrcholení mítinku očekáváme po 18 hodině, kdy se bude házet oštěp mužů a současně se uskuteční trojskok mužů. Zveme na tento špičkový atletický mítink i širokou sportovní veřejnost," pozval předseda pořádající Atletiky Klatovy Jiří Hostýnek.