Trať byla téměř totožná jako v jarním závodě s výjimkou několika náročných výjezdů na vrch Plesník. Tam se většina jezdců dostala jen s pomocí aktivních pořadatelů, kterým velkou měrou pomáhalo velké množství diváků. „Trať jako celek jsem dával dohromady já, ale výběr těch nejtěžších úseků jsem tentokrát nechal na svém synovi,“ prozradil Jan Benda starší, ředitel závodu. „Je to dost zkušený soutěžák, a tak bylo třeba, aby ukázal své schopnosti. Výjezdy byly na hranici průjezdnosti, ale jezdci si tyto těžké pasáže velmi chválili,“ pokračoval spokojeně.

Benda připravoval také enduro test „Na Transgáči“. „Stavěl jsem ho osobně. Ale tentokrát jsem ho nechal rychlejší s několika upravenými skoky,“ sdělil Deníku.

Jezdci kategorie A absolvovali celkem sedm kol a šest měřených úseků. „A to už je opravdová prověrka schopností a fyzického stavu závodníka,“ podotkl Benda. „Ukázalo se, že náš tým má velmi dobrou jezdeckou úroveň. A to i přesto, že se několik závodníků z důvodu zranění v posledním podniku MMČR nepostavilo na trať,“ doplnil svou odpověď.

Nyní čeká pačejovský JBR enduro team pořádný úklid tratě, opravy motocyklů a zimní příprava na příští sezonu, která všem jistě znovu přinese potřebné zážitky, nutnou dávku adrenalinu a hlavně radost ze závodění.

Výsledky TOP 3 - kategorie A: 1. Radek Bezděk (Husqvarna 250 TE), 2. Jan Vašta (KTM 350 EXC), 3. Jan Hochman (KTM 300 EXC), kategorie B: 1. Marek Meyer (Husqvarna 300 TE), 2. Robert Meyer (Husqvarna 300 TE), 3. Pavel Brejcha (KTM 300 EXC), kategorie legendy endura: 1. Václav Haas (KTM 350 EXC), 2. František Melich (Husqvarna 510 TE), 3. František Dolejš (KTM 250 EXC).