Jednou ze změn je rozšíření počtu týmů jak v prvních ligách, tak v extraligách. Proto se funkcionáři klatovského oddílu volejbalu TJ Klatovy rozhodli zkusit poslat přihlášku do soutěže I. ligy juniorek.


A v těchto dnech se právě dozvěděli, že přihláška klatovského celku byla přijata, a tak se příští sezonu můžeme těšit na prvoligové boje pod vysokou sítí. V I. lize juniorek bude Klatovy reprezentovat družstvo trenérů Petra Hodana a Petry Kadlecové, které letos působilo v krajské soutěži. Posilou jistě bude blokařka Šárka Fránová, hrající loni již ženskou krajskou soutěž, ale která věkově ještě bude moci v kategorii juniorek působit.


V Klatovech se ligové soutěže hrály naposledy v sezoně 2002/2003, kdy družstvo žen pod vedením Petra Hodana neuspělo v II. lize a sestoupilo zpět do krajského přeboru, a družstvo kadetek získalo v I. lize kadetek pěkné páté místo. Dále v sezoně 2003/2004 družstvo kadetek pod vedením Luboše Nového vybojovalo vynikající druhé místo. Kategorie kadetek je však do 16 let, zatímco kategorie juniorek je do 18 let.


Současné družstvo juniorek TJ Klatovy tak naváže po pěti letech na ligové účasti klatovských celků a lze očekávat, že bude k vidění velmi kvalitní volejbal. Letní příprava družstva pod vedením zkušených trenérů Hodana a Kadlecové tomu bude odpovídat a odstartuje ji účast na turnaji juniorek v Dřevěnici první víkend v srpnu. V základní skupině čekají místní tým soupeřky z Rokycan, Hlincovky, Žižkova a Benešova. První zápas čeká klatovský celek v sobotu 27. září 2008 na půdě Španielky Žižkov. (ln)