Oddíl SK Volejbal Klatovy bude mít totiž poprvé v historii hned tři zástupce v ligových soutěžích – I. ligu kadetek, která tu již byla, I. ligu juniorů, jež se v Pošumaví objeví vůbec poprvé, a II. ligu žen. Ta se na západ Čech vrací po sedmnácti letech.

Jako první do sezony vstoupí mladí volejbalisté. Těm nový ročník začíná už v sobotu 14. září domácím dvoukolem proti Českému Krumlovu, které se odehraje tradičně ve sportovní hale ZŠ Čapkova. Doma pokračují o den později dvěma zápasy s mladíky Slavie Plzeň.

Junioři Klatov budou v soutěži soupeřit ještě s dalšími sedmi týmy. Liga mladých volejbalistů bude mít celkem osmnáct dvoukol. Každé družstvo tak v základní části absolvuje dvaatřicet zápasů.

O týden později zahájí svou pouť mistrovskou soutěží také kadetky Volejbalu Klatovy. V šestičlenné skupině B se utkají mimo jiné třeba s Příbramí, Hlincovkou či plzeňským béčkem. Úvodní dva zápasy sezony však sehrají na jihu republiky, konkrétně v Českých Budějovicích proti SK Třebín.

A na závěr klatovské ženy, které vloni hrály jen krajský přebor. Jak už bylo řečeno, druhá liga se do města karafiátů vrací na scénu po téměř dvou desetiletích. „Tým 15. ZŠ Plzeň, který hrál minulou sezonu druhou ligu, řešil organizační problémy, a tak se tato soutěž přestěhovala k nám do Klatov. V Plzni působilo formou hostování několik našich hráček a ty se k nám teď vrátily. Navíc, všechno vyšlo tak, že se po mateřské dovolené vrátily i některé úspěšné odchovankyně ,“ vysvětlil situaci ohledně přesunu druhé ligy do Klatov předseda největšího okresního klubu Luboš Nový.

První duel nové sezony bude pro volejbalistky Klatov zvlášť pikantní. Do „Čapkovky“ totiž 5. října přijede rezerva Lokomotivy Plzeň. Soutěž bude hrát celkem deset družstev, a tak klatovské ženy čeká v dlouhodobé části hned šestatřicet napínavých soubojů. „Celkově se na nový ročník těším. A nejedná se jen o ženy, ale i ostatní kategorie. Každopádně je to pro nás velký skok i výzva. Vždycky jsme měli v Klatovech maximálně jednu ligovou soutěž. Teď hned tři. Druhá liga žen se k nám vrací po sedmnácti letech, to je určitě skvělé pro všechny místní volejbalistky i odchovankyně. Liga juniorů bude v Klatovech vůbec poprvé. Máme tu skvělou partu, kluci šli výkonnostně dost nahoru. Sám jsem zvědavý, jak se budou v soutěži prezentovat. A to samé by se dalo říct i o kadetkách ,“ má jasno Nový.

Tři ligové soutěže znamenají nejen posun hráček i klubu po sportovní stránce, ale také zvýšení celkových nákladů na bezproblémový chod. „Máme teď za sebou velký funkcionářský maraton. Ještě ale musíme dořešit finance. Město Klatovy dlouhodobě podporuje účinkování v nadregionálních soutěžích, stejně jako naši partneři a sponzoři. Nemalou sumou přispívají také samotní hráči a hráčky či jejich rodiče. Věřím, že všechno dobře dopadne a sezonu bezproblémově zvládneme ,“ dodává předseda Klatov.