Vše je připraveno a 49. Rallye Šumava Klatovy (RŠK) a 23. Historic Vltava Rallye (HVR) mohou v pátek v Klatovech odstartovat. Na soutěžní posádky čeká ve dvou dnech 13 rychlostních zkoušek. Start HVR je na klatovském náměstí Míru dnes v 16 hodin, RŠK startuje v 17.35. Hned po startu zamíří jezdci na tradiční Klatovský okruh.

Na cílovou rampu na klatovském náměstí přijedou také jako první historici, a to v sobotu 17. května v 17.37 hodin. Vítěze Rallye Šumava Klatovy pak diváci přivítají na náměstí v 19.07 hodin.

Na startu RŠK nebude chybět obhájce loňského vítězství a čerstvý vítěz krumlovské rallye Václav Pech s vozem Mini John Cooper Works Super 2000, který pojede s čílem 1. Aktuálně je přihlášeno 33 posádek. Do HVR s 1 na kapotě vyrazí Mats Myrsell s Porsche 911. Tam je přihlášeno 47 posádek.

Další zajímavostí květnového víkendu v západních Čechách bude průjezd 37. Int. Rallye Wiesbaden, jehož účastníci budou ve dnech 15. až 17. května projíždět křížem krážem Plzeňským krajem a na klatovském okruhu se ukáží v pátek od 14.46 hodin.

Rozpis rychlostních zkoušek a další podrobnosti včetně uzavírek, ceníku vstupného a doporučení Policie ČR si přečtete v pátečním vydání Deníku.