Nyní ho čeká Riders Cup v rakouském Judenburgu, kde si celkový vítěz do světového žebříčku připíše 250 bodů.

Kosnar by chtěl pod Alpami zlepšit výsledek ze země vycházejícího slunce. Sám ale zůstává ve velkém očekávání. „Co mám informace, tak trať v Rakousku je postavena na bývalé sáňkařské dráze, takže jsem sám zvědavý, jak to tam bude vypadat. Ale kluci, kteří byli na rakouském šampionátu, který se konal na stejném místě říkali, že trať je hodně rychlá, není tam tolik překážek jako jsou skoky a další věci. Do cíle by navíc měla být dlouhá zatáčka,“ říká Václav Kosnar.

Zatímco v Japonsku skončil dvaadvacetiletý student pedagogické fakulty na ZČU v Plzni až pětačtyřicátý, u sousedů v Rakousku by chtěl závodník v extrémním bruslení skončit v první dvacítce startovního pole. „S umístěním v Jokohamě jsem byl mírně nespokojený, převládalo ve mě zklamání. V Judenburgu bych se chtěl pohybovat okolo dvacátého místa,“ hlásí před Riders Cupem v Rakousku talentovaný klatovský závodník.

„Uvidíme, jak to na této trati ale bude vypadat. Opět bude rozhodovat každá chybička a já doufám, že jich udělám co nejméně. Rozhodně ale pro to, abych se umístil co nejvýše, udělám maximum,“ slibuje svým fanouškům Václav Kosnar. „Body do žebříčku jsou potřeba. Jiní závodníci ještě pojedou třeba do Finska, pro mě osobně to ale bude s největší pravděpodobností jediný letošní Riders Cup,“ pokračuje v rozhovoru pro Deník všestranný sportovec, který na závěr dodává: „Díval jsem se do startovní listiny, pár dobrých kluků do Judenburgu přijede. Ale rozhodně by tam měla být menší konkurence než v Japonsku. Prostě uvidíme, na co to nakonec bude stačit.“