Ve švýcarském středisku Crans-Montana byl jen krůček od finálové čtyřky, když v semifinále dojel třetí za světovými šampiony z minulých let Rakušanem Marcem Dallagem a domácím Derekem Wedgem, který byl zároveň stavitelem trati. „Prvním pocitem po semifinále byla naštvanost, protože v poslední zatáčce před cílovou rovinkou jsem se dostal těsně za první dva jezdce. Neměl jsem tam ale žádnou mezeru, kterou bych se dostal aspoň na druhé místo. Musel jsem před poslední překážkou dokonce trochu přibrzdit, protože nebylo kudy je předjet. Finále bylo hodně blízko, proto jsem byl trochu zklamaný,“ svěřil se s prvotními pocity po semifinálové jízdě klatovský závodník.

Kosnar do semifinále postoupil přes tři kola, ve kterých porazil řadu zkušených soupeřů, kteří se v závodním kolotoči Ice Cross Downhill pohybují déle než mladý český reprezentant. „Vyřazení některých silných soupeřů a i semifinálová jízda, ve které jsem se držel na dosah bývalých šampiónů, mi dodaly další sebevědomí a ujistily mě, že jdu správnou cestou. Budu se to snažit prodat hned tento víkend, kdy mě čekají závody série Red Bull Crashed Ice v americkém Saint Paul,“ myslel Kosnar už na příští závod.

Na prvních dvou místech se ve finále umístili právě Kosnarovi přemožitelé ze semifinálové jízdy, což jeho výsledku dodává ještě větší kredit. V celkovém pořadí Riders Cupu patří po dvou závodech Kosnarovi 10. místo.

Ice Cross Downhill2017/2018
Red Bull Crashed Ice
19. – 20. 1. Saint Paul (USA)
3. 2. Jyväskylä (FIN)
16. – 17. 2. Marseille (FRA)
9. – 10. 3. Edmonton (CAN)

Riders Cup
16. 12. Wagrain (AUT)
12. – 13. 1. Crans-Montana (SUI)
27. 1. St. Petersburg (RUS)
10. 2. Saariselkä (FIN)
24. 2. Bloomington (USA)
3. 3. La Sarre (CAN)

Plán Václava Kosnara je absolvovat všechny závody kromě klání Riders Cupu v Bloomingtonu a La Sarre.

Prácheňský reprezentační ples v Horažďovicích.
FOTOGALERIE: Reprezentační ples v Horažďovicích se vydařil