Hlavním závodem víkendového programu je sobotní SuPrBěh Krpál. Zde se běží ve standardní variantě určené pro středně zkušené OCR (Obstacle Course Races – extrémní překážkový závod) běžce a pak ve variantě „drsňák“. Tato varianta je určena pro ty, kteří si na sušickém Santosu chtějí dát pořádně do těla. Délka trati je pro obě varianty stejná (10 – 15 km). Rozdíl je pouze v tom, že v „drsnější“ variantě jsou složitější překážky a horší tresty za jejich nesplnění. Start prvního závodníka je na Ostrově Santos v sobotu v deset hodin dopoledne. Očekávaný doběh posledního odvážlivce je v 15.00 hodin.

Trasa závodu.Zdroj: Google maps

Máte zájem si závod zkusit, ale bojíte se, že byste „Krpál“ nezvládli? Nevadí. I pro vás si parta kreativních organizátorů připravila řešení. O den později se totiž na stejném místě koná mírnější varianta pro začátečníky – SuPrBěh Koupačka 2020, a také SuPrBěh Dětský 2020, který je určen pro ty nejmenší.

Registrovat se na závody stále můžete na stránkách www.ocrt-susice.cz za 350 Kč nebo na místě. Tam to však bude už o 50 Kč dražší.