Letošní, již předposlední závod JBR Cupu v terénních motocyklových soutěžích crosscountry se jede v Pačejově a ve Strážovicích 30. a 31. července.

Zajímavý bude již páteční prolog na nádraží v Pačejově, kde by se měla představit špička západočeského endura i přední jezdci této disciplíny z Bavorska. Začátek této akce je v 19.00 hodin na vlakovém nádraží v Pačejově.

„Myslím, že se bude na co koukat již v pátek večer. Prolog by měl přilákat velké množství diváků a mělo by to být takové defilé naší motocyklové činnosti. Uspořádat takovou akci považuji zčásti za povinnost, neboť je tomu právě padesát let, kdy se v Pačejově poprvé rozehřměly motory motocyklů a ne náhodou byl mezi hlavními pořadateli můj otec Jaromír Benda. Je jen škoda, že se této události již nedožil. Jeho jméno je spjato s motoristickým sportem v Pačejově,“ pozval příznivce motorismu ředitel závodu Jan Benda.

„Neméně zajímavé bude sobotní klání ve Strážovickém areálu ,,Na transgáči“. Tam se pojedou klasické rozjížďky všech kubatur a první motocykly se na start postaví již v 10.00 hodin. Jinak touto akcí oslavy nekončí a pro příznivce klasických motocyklových soutěží mám nachystanou na podzim opravdovou perlu, ale o tom až později. Je to malé překvapení a Klatovský deník u toho určitě nebude chybět.“ slíbil Benda.