Z důvodu vládních opatření však nelze běžecké klání nejen okresní elity uspořádat hromadným způsobem. „To ale nevadí. Trať je možné si individuálně proběhnout od soboty 8. května do pátku 14. května, změřit si výsledný čas, a pokud možno - zaznamenat trasu pomocí chytrých hodinek pro případnou kontrolu,“ uvedli pořadatelé z TJ Sokol Mochtín v pozvánce akce.

Start a cíl závodu je tradičně pod pergolou občerstvení u krásného fotbalového hřiště v Mochtíně. Celá trasa je přitom přehledně značena sprejem a fáborky. Závodníkům tak ani omylem nehrozí, že by se v honbě za vítězstvím někde ztratili nebo špatně odbočili.

Délka trasy je 4,3 kilometrů a je vedená po polní a lesní cestě, ale také po asfaltu. Výsledné časy posílejte na telefonní číslo 604 321 702, nebo na facebook Karla Voráčka, dnes již legendy okresního běhu, která nedávno zdolala metu 50 tisíc naběhaných kilometrů. Pokud jste příznivci e-mailové korespondence, je časy možné posílat také Tomáši Dolejšovi na adresu td82@seznam.cz.

Organizátoři zdůrazňují, že závodnici startují na vlastní nebezpečí a vyzývají je, aby dodržovali vládní podmínky v rámci protikoronavirových opatření. Akce je součástí oslav 110 let od založení TJ Sokol Mochtín. „Těšíme se na vaše výkony. Ti nejlepší budou náležitě oceněni,“ dodali pořadatelé.

Více informací najdete na webových stránkách www.tjmochtin.cz.