Plná hospoda, pivo a kořalka, šustí karty a na stole hromádky desetníků, dvacetníků a padesátníků. To byla Velkoborská hláška, 6. ročník Jižanského poháru ve voleném mariáši, který se konal ve Velkém Boru. Z vítězství se nakonec radoval Jaroslav Aschenbrenner z Nýrska.

Hráči si nejdříve vylosovali, kdo s kým bude hrát. Turnaj se hrál na tři kola po 80 minutách, vítěz kola zůstal u svého stolu, ostatní se podle pořadí přesunuli k jiným stolům. Vítězem se stal ten, kdo vyhrál nejvíce peněz a zároveň obsadil ve třech kolech nejlepší umístění.

„Letos se tu sešlo sedmdesát pět hráčů. Měli jsme pro ně již tradičně připraveny zajímavé ceny. Například poslední dostal vepřovou hlavu a balíček karet. Z dalších cen bych jmenoval vyhlídkový let letadlem, dárkové balíčky, elektroniku, obrázky i brikety, takže bylo o co hrát. Mariáš si zahrály i dvě ženy, pro ně jsme samozřejmě připravili zvláštní ceny,“ řekl organizátor Pavel Záleský.

Umístění na prvních pěti místech:

1. Jaroslav Aschenbrenner, Nýrsko; 2. Josef Urban, Velký Bor; 3. Josef Sedlecký, Klatovy; 4. Alois Vitoušek, Údraž; 5. Jaroslav Jirka, Tojice.
Poháru se zúčastnily také dvě ženy. Na celkovém 14. místě skončila Lucie Trojanová z Milínova a na 44. místě Pavla Peřinková z Chocenic.