Jelo se v Horažďovicích den po závodu Author Král Šumavy Road a zúčastnili se ho i jezdci, kteří zdolávali jeho letošní náročnou trať.

O celkové vítězství si to v 11 okruzích, které měřily 2,2 km, v posledním kole hlavního závodu rozdali Jiří Reeh (Cyklo Míčka Sušice), Michal Janeček (CK Jiko Čácha) a Jan Hubr (Cyklo Macner). S náskokem 10 sekund zvítězil, i kvůli podklouznutí Hubra, Reeh, který byl o den dříve na Králi Šumavy druhý na trati 162 km.

Mezi ženami zvítězila Klára Příhodová (Strahovští osvoboditelé silnic), která o den dříve vyhrála Krále Šumavy na trati 208 km.

Horažďovického závodu se zúčastnilo opět cca 100 cyklistů a trať je zavedla přes historické náměstí, zámek, pod hradbami, kolem masných krámů, kostela zpátky na Mírové náměstí. „Pro žákovské a dětské kategorie jsme uspořádali závody přímo na Mírovém náměstí a mezi nejmenšími dětmi bylo také nejvíce vítězů. Trať zdolávaly na kolech, tříkolkách nebo odstrkovadlech a všechny děti si zasloužily sladkou odměnu,“ uvedl za pořádající cyklistický klub MTB Ježíkov Horažďovice Josef Maxa.

Konečné výsledky Pošumavské ligy horských kol 2011 (pouze závodníci, kteří získali body započtené do ligy):

Kategorie žákyně nejmladší – r. nar. 2001 a mladší: 1. Silvie Matičková (TGM Sušice), 2. Natálie Matičková (TGM Sušice), 3. Kristýna Burlová (RB MTB Team).

Kategorie: žáci nejmladší – r. nar. 2001 a mladší: 1. Matyáš Fiala (HC Klatovy), 2. Ondřej Kužel (KČT Nýrsko), 3. Adam Horník (Sport Club Plzeň).

Kategorie žákyně mladší – r. nar. 1999 a 2000: 1. Silvie Matičková (TGM Sušice).

Kategorie žáci mladší - r. nar. 1999 a 2000: 1. Tomáš Vlasák (Cyklo Malát Klatovy), 2. Jakub Skořepa (Cyklo Malát Klatovy), 3. Lukáš Koutník (HC Klatovy).

Kategorie žáci starší - r. nar. 1997 a 1998: 1. Josef Fiala (HC Klatovy), 2. Martin Kosnar (Cykloservis Malát KT), 3. Tomáš Kalivoda (SKI Klub Šumava).

Kategorie kadeti – r. nar. 1995 a 1996: 1. Lukáš Kobes (Velosport Domažlice), 2. Lukáš Kadlec (Author Team Stupno), 3. Václav Kosnar (Cykloservis Malát KT).

Kategorie junioři – r. nar. 1993 a 1994: 1. Michal Povolný (Klatovy), 2. Antonín Hůrka (Velosport Domažlice).

Kategorie ženy – r. nar. 1994 a starší: 1. Edita Nesvedová (Klatovy), 2. Jana Prošková (Ski Klub Železná Ruda), 3. Hana Nesvedová (Klatovy).

Kategorie: muži A - r. nar. 1982 - 92: 1. Jiří Baier (Velosport Domažlice), 2. Štěpán Štampach (Tatran Železná Ruda), 3. Jan Hubr (SK Cyklo Macner).

Kategorie: muži B – r. nar. 1972 - 81: 1. Petr Musil (Rotor Bike Team), 2. Michal Janeček (Jiko Čácha Sušice), 3. Jiří Reeh (Cyklo Míčka).

Kategorie veteráni A – r. nar. 1962 - 71: 1. Josef Fiala (MM Team Klatovy, 2. Vladimír Povolný (Klatovy), 3. Pavel Kohout (Jabkoty Kdyně).

Kategorie veteráni B – r. nar. 1961 a starší: 1. Karel Duchek (Jabkoty Kdyně), 2. Karel Mrňák (Klatovy), 3. Josef Fidranský (Cykloservex).