První srpnovou sobotu se v Dolanech u Klatov uskutečnil již 15. ročník běhu Přes Vorlíky, který je součástí 36. ročníku okresního seriálu běhů mimo dráhu. Na Klatovsku se k tradičnímu závodu, který kdysi založil milovník běžeckého sportu Karel Voráček, sešlo 94 běžců a běžkyň, což je druhý nejvyšší počet v historii této akce.

V hlavní kategorii mužů do 39 let zvítězil klatovský atlet Vojtěch Koželuh, jenž zvládl trať dlouhou 8,1 km v čase 29:34 minuty. Navíc ukořistil vrchařskou prémii a byl vyhlášený běžcem – mužem – okresu. Na druhém místě skončil Pavel Štěpáník, bronz vybojoval Ondřej Teska.

Mezi ženami v hlavní kategorii do 34 let kralovala Vendula Peteříková z Horšovského Týna. Druhé místo obsadila Martina Jandová (Atletika Klatovy), pro medaili bronzového lesku si doběhla Iveta Koželuhová (též Atl. Klatovy).

Nejmladší účastnicí závodu byla osmiletá Lucie Staňková, nejstarším běžcem pak aktivní Josef Růžička z Tatranu Železná Ruda (ročník 1939).

„Děkujeme všem závodníkům za účast a gratulujeme k dosaženým výsledkům,“ uvedl Karel Voráček. 16. ročník se uskuteční 31. července 2021. „Už teď se moc těšíme,“ dodal Voráček.