U první „virtuální“ akce nového roku byl znovu Karel Voráček, který po úspěšné sérii individuálních závodů v loňském roce připravil pro své kolegy a kolegyně tentokrát netradiční běh do vrchu. Trať v areálu staré nemocnice v Klatovech měřila sice pouhých 140 metrů, ale závodníkům, kteří výzvu přijali, dala pořádně zabrat.

„Myslím si, že se celá akce vydařila. Křesťanský vršek běželo celkem deset mužů a pět žen,“ pochvaloval si iniciátor závodu Karel Voráček.

Krátký běh do vrchu, jehož čas si běžci opět měřili sami pomocí moderních technologií, zvládl nejrychleji dvacetiletý Martin Šamberger, jenž náročný „krpál“ zdolal v čase 38,01 sekundy. Na druhém místě se s odstupem třinácti vteřin umístil Ondřej Zelenka a bronz získal Pavel Jílek hájící barvy CykloMalát Klatovy.

Na nepopulární bramborové příčce se pak umístil Pavel Salvetr, jenž na třetího jmenovce Jílka ztratil pouhé tři setiny sekundy. V ženské kategorii zvítězila Radka Ouřadová o čtyři vteřiny před Petrou Kopřivovou. Třetí nejrychlejší čas pak zaběhla Mirka Zámečníková.

Výsledky běhu do vrchu – Křesťanský vršek

Muži: 1. Martin Šamberger (38,01 sek.), 2. Ondřej Zelenka (43,01 sek.), 3. Pavel Jílek (47,01 sek.), 4. Pavel Salvetr (47,04 sek.), 5. Jan Šoufl (49,44 sek.), 6. Miroslav Hanzlík (56,00 sek.), 7. Karel Voráček (1:05,00 min.), 8. Jiří Kucharčík (1:05,21 min.), 9. Pavel Ouřada (1:09,00 min.), 10. Karel Šamberger (1:18,00 min.).

Ženy: 1. Radka Ouřadová (1:01,00 min.), 2. Petra Kopřivová (1:05,02 min.), 3. Mirka Zámečníková (1:05,86 min.), 4. Andrea Ouřadová (1:09,17 min.), 5. Eva Zámečníková (1:15,17 min.).

Třídílný seriál běhů do vrchu

Úvodním závodem Křesťanský vršek snaha o běžecké závody nekončí. Agilní Karel Voráček si pro nadšené běžce připravil třídílnou sérii běhů do vrchu.

„Srdečně zveme všechny běžce a příznivce tohoto sportu na zimní běžecké virtuální závody do vrchu, kam budou zařazeny tři závody, které se budou konat v okolí Klatov. První akcí je výběh na Klatovskou hůrku, druhý na Bor a posledním závodem série bude výběh na Husín,“ uvedl v tiskové zprávě mozek série Karel Voráček s tím, že délka všech závodů bude od jednoho do tří kilometrů.

Soutěž navíc bude stejně jako v podzimní sérii virtuálních běhů bodována. „Nejlepší tři muži a ženy pak budou patřičně oceněni,“ doplnil Voráček.

1. závod trilogie – Klatovská hůrka

Start je u parkoviště zimního stadionu v Klatovech u reklamní plochy na plotě (naproti základní škole). Cíl je na vrcholu Klatovské Hůrky, kde dříve stál gotický kostel. Délka trati je 1 km a je značena zeleným sprejem (šipky). Své dosažené časy posílejte Karlu Voráčkovi na telefonní číslo 604 321 702, e-mail karelvoracek2@seznam.cz nebo na facebook. Závod si můžete zaběhnout až do čtvrtka 14. ledna 2021.