„Ale druhé místo je super výsledek," hlásil Deníku do telefonu po příjezdu zpátky na Šumavu. „I když jsem se necítil ideálně, tak to klaplo. A to i s ohledem na to, že jsem šel tak trošku do neznáma, protože na rozdíl od ostatních jsem jel závod poprvé, a také s ohledem na to, že v Německu byli i závodníci ze Ski Classic, kteří se pohybují okolo dvacátého třicátého místa," pochvaloval si slušnou konkurenci. Šrail kvitoval, že zvládl i náročný finiš podniku v sousedním zemi. Vždyť prvních devět závodníků v cíli dělily pouhé tři vteřiny. 

„Udělal jsem si tam místo a nějak zamakal," pousmál se. „Určitě jsem si před Jizerskou padesátkou, kam zamířím ve čtvrtek večer, nebo v pátek ráno, zlepšil náladu. Nečekal jsem to (stříbro), zvlášť, když se od začátku jelo fakt velké tempo," doplnil ještě s úsměvem. Kromě druhého místa na německém Challengeru (menší závod seriálu Ski Classic) Šrail ukořistil i pár bodíků do celkového hodnocení prestižního seriálu dálkových běhů na lyžích.

Další bude chtít přidat o víkendu v rámci českého vrcholu sezony. V Bedřichově člen laufařského Vltava Fund Ski Teamu pojede sprint i hlavní závod.

Jan Šrail.
Šrail vybojoval na Challengeru stříbro. K prvenství mu chyběla desetina sekundy