Stejně jako ve vysokoškolské kategorii zůstala cena pro nejlepšího útočníka a brankáře v jednom týmu. Klatovský FBC Dragons vybojoval třetí příčku v konečném pořadí, ale je to tým plný individualit. Může se pyšnit nejlepším útočníkem Patrikem Krinesem, kterému se podařilo dostat děrovaný míček za záda gólmanů soupeřů celkem třicetkrát. Spolehlivou oporou tohoto týmu byl brankář Tomáš Jandečka s průměrem tři góly za zápas. Druhá příčka patří zaslouženě týmu Flyers, který bojoval o příčku nejvyšší s klatovským Tornádem. Tornádo se po loňském bronzu vrací na zlatý stupínek a zakončuje tak letošní veleúspěšnou florbalovou sezonu.

Kategorie středních škol:

Flyers - Kolinečtí Lvi 22:3 (4:1; branky: Kučera 6, Šafařík 6, Havlík 4, Ipser 3, Pavluk 3 – Princ 2, Horák). FBC Dragons KT - FC Nýrsko 20:1 (14:1; branky: Eiben 4, Krines 3, Kyselý 3, Povolný 3, Brož 2, Lorenc 2, Koželuh 2, Kodyš – Vaníček).

KONEČNÉ POŘADÍ

Střední školy: 1. Tornádo (21 bodů), 2. Flyers (19 bodů), 3. FBC Dragons KT (13 bodů), 4. Kolinečtí Lvi (6 bodů), 5. FC Nýrsko (0 bodů).
Vysoké školy: 1. THC Klatovy (19 bodů), 2. Devils (15 bodů), 3. FBC Nýrsko (11 bodů), 4.TJ Nezdice (7 bodů).

NEJLEPŠÍ STŘELCI

Kategorie středních škol:

1. Krines Patrik 30 gólů (FBC Dragons), 2. Kučera Jan 17 gólů (Flyers), 3. Reitmaier Michal 16 gólů (Kolinečtí Lvi).

Kategorie vysokých škol:

1. Jakl Ondřej 35 gólů (THC Klatovy), 2. Lucák Jan 20 gólů (FBC Nýrsko), 3. Dvořák Michal 19 gólů (Devils) a Šilhavý Petr 19 gólů (THC Klatovy).

NEJLEPŠÍ BRANKÁŘI

Kategorie středních škol:

1. Janečka Tomáš 3,1 gólu na zápas (FBC Dragons), 2. Hořký Jan 3,4 gól na zápas (Tornádo), 3. Tarnaj Michal 3,5 gólu na zápas (Flyers).

Kategorie vysokých škol

1. – 2. Drda Petr (TJ Nezdice) a Kupčík Pavel (THC Klatovy) – 6 gólů na zápas, 3. Nadymáček Petr 6,2 gólu na zápas (Devils).

Šestý ročník ligy právě skončil, ale již nyní se připravuje další. Pro všechny florbalisty budou připraveny opět tři kategorie a bude záležet jen na nich, kterou si vyberou. Mladší hoši mohou samozřejmě hrát za vyšší kategorii, záleží jen na jejich florbalovém umění. Informace k připravovanému sedmému ročníku TEPLÁRNA CUPU najdete od května na internetových stránkách www.ddm.klatovy.cz

„Ráda bych poděkovala sponzorovi, který od samého začátku finančně podporuje naši florbalovou amatérskou ligu. Oporami v rolích rozhodčích letos byli Dan Javorský, Jan Lucák a Petr Hodl. Jsem ráda, že s námi zůstanou i v příštím ročníku. Všem oceněným gratuluji a těším se na všechny na závěrečných jarních florbalových turnajích,“ uvedla po skončení letošního ročníku Pavla Vlčková z DDM Klatovy.