A velký nebyl jen počet startujících, ale i jejich výkonnost. Proto může těšit, že v tak silné konkurenci obstáli čeští závodníci na jedničku a přivezli si řadu předních umístění.

Tým Českého svazu full-contactu odjel do Budapešti v počtu 58 účastníků včetně trenérů a rozhodčích. Oproti prvnímu světovému poháru, který se koná každoročně v rakouském Innsbrucku, si český národní tým přivezl daleko více medailových umístění, a to 14 zlatých, 11 stříbrných a 17 bronzových medailí. Celkově se umístila Česká republika v počtu získaných medailí na sedmém místě.

OSM MEDAILÍ 
PRO HAMMER'S GYM

Klub Hammer's Gym přispěl k úspěchu české reprezentace třemi zlatými, třemi stříbrnými a dvěma bronzovými medailemi. Zlato vybojovali Nikola Hammerová, Luboš Vanka a Aleš Martínek. Stříbrné medaile patří Luboši Vankovi a dvě Tereze Martínkové. Třetí místa ve dvou kategoriích získala Anna Tomanová.

Kickboxeři týmu z Pošumaví měli nalosovány ve svých kategoriích soupeře z Moldavska, Rumunska, Itálie, Ukrajiny, Rakouska, Kazachstánu, Slovenska, domácího Maďarska nebo dokonce i z dalekého Izraele.

„Po některých sporných verdiktech rozhodčích, kdy bodovali soupeře nebo nebodovali vůbec nebo i po nesmyslné diskvalifikaci obou závodníků jsme s výsledky našeho klubu spokojeni. Teď nás čeká příprava na letošní mistrovství světa a mistrovství Evropy, kde chceme navázat na úspěchy v uplynulých zahraničních turnajích a světových pohárech," myslí už na vrcholy sezony trenér Hammer's Gym Oldřich Hammer