Celkem dvacet šest volejbalových týmů zavítalo o víkendu do Klatov na jedenáctý ročník volejbalového turnaje O pohár Alfastavu, který pořádal Okresní volejbalový svaz. Dvoudení volejbalový maratón se hrál v klatovských sportovních halách v Čapkově ulici a na Husově náměstí.

V sobotu startovalo v Premium kategorii osm týmů. Ve dvou čtyřčlenných skupinách týmy bojovaly o dvě místa v semifinále turnaje. Třetí a čtvrtí se pak utkali o konečné páté místo.

V základních skupinách se nejlépe dařilo týmům Soda a Motácy, kteří vyhráli své skupiny a přešli i přes semifinále. V jejich vzájemném finálovém souboji byl k vidění velmi kvalitní volejbal a ve velmi vyrovnaném souboji měl nakonec větší vůli po vítězství tým Soda, který zaslouženě vyhrál. V souboji o třetí místo potom uspěl klatovský celek Baterky proti týmu Něha. Páté místo si zaslouženě vybojoval domácí tým Pomerančové šlupky před Zeusovo rodinou, Pavučinou a Stáníčkem.

V neděli se potom za účasti celkem osmnácti týmů rozjel další ročník amatérské volejbalové ligy - AVL Klatovy 2010. Celkem deset týmů startovalo v I. lize a osm týmů v lize druhé.

Týmy opět čekaly zápasy v základních skupinách, z nichž dva nejlepší postupovaly do semifinále své ligy, ostatní hrály o umístění. Novinkou také byla skutečnost, že se hrálo s časovým limitem 33 minut na zápas a sedm minut na rozcvičení.

„Hra na čas se jednoznačně osvědčila a výrazně přispěla k velmi hladkému průběhu turnaje, když všechny týmy jasně věděly, v kolik hodiny hrají další zápas a jak dlouho mají na rozcvičení. Lze tak předpokládat, že tuto novinku využijeme i v dalších turnajích,“ zhodnotil novinku za pořádající Okresní volejbalový svaz Luboš Nový.

V zápasech I. ligy AVL Klatovy se nejlépe dařilo Šutrákům a Tachovákům, kteří vyhráli své základní skupiny a spolu se utkali i ve finále, kde jednoznačně kralovali Šutráci. Nejlepší klatovské celky se potkaly v souboji o třetí místo, které si zaslouženě vybojoval tým Švejků, který tentokrát odehrál fantastický turnaj a zaslouženě získal třetí místo před týmem Tajanova.

Souboje ve druhé lize pak byli čistě v režii klatovských celků. Vítězem turnaje se stal tým Běs, který ve vyrovnaném finále předčil Pyonýry. Třetí místo vybojoval tým Horní Dolní před Švadlenkami.

„S průběhem víkendového turnaje O pohár Alfastavu jsme maximálně spokojeni. Sobotní Premium kategorie byla přehlídkou špičkového ligového volejbalu, se kterým výborně bojovali i domácí odchovanci. Výbornou zprávou je, že řada týmů výrazně omladila a volejbal se tak o další generace jistě nemusí obávat. Pohodový průběh nedělního turnaje, který odstartoval amatérskou volejbalovou ligu Klatovy 2010, nás potom jednoznačně přesvědčil, že zájem o volejbal v Klatovech je stále vysoký a jsme velmi rádi, že v turnaji z celkem osmnácti přihlášených startovalo celkem dvanáct klatovských celků. Naše poděkování patří především hlavnímu sponzorovi stavební firmě Alfastav, která nám umožnila uspořádat již jedenáctý ročník tohoto oblíbeného turnaje,“ zhodnotil volejbalový víkend v Klatovech Luboš Nový.