V hlavním turnaji A – Allianz Open se oba hlavní favorité IM Vojtěch Straka a GM Petr Neuman museli spokojit na úvod s remízou, neboť nenašli účinný recept na pozornou hru svých soupeřů. Ani třetí nasazený hráč FM Tomáš Hurdzan dlouho neměl na růžích ustláno, ale to by musel jeho kanadský protivník umět lépe naložit se slibně vyhlížející výhodou. Místo toho se dopustil nepřesností, po nichž se karta obrátila.

I při sobotním přípravném zápase s druholigovou Chrudimí (6:0) v Městě Touškově byl častým tématem změna vlastnické struktury FC Viktorie Plzeň.
Fanoušci Viktorie cizince v čele klubu vítají většinou s povděkem

V turnaji B – Rodenstock Open si zdatně vedl na prvním stole hrající Denis Kasík, který se vůbec nelekl nasazené jedničky Pavla Žáka a vybojoval s přehledem půl bodu, přičemž ani na chvíli nestál na prohru, ba spíše naopak. V B turnaji hraje mnoho talentovaných dětí, a tak o překvapení nebývá nouze. Drápky vystrčila například jedna z nejmladších účastnic turnaje Barbora Tykalová, když nekompromisně potrestala soupeřovu chybu matem.

Padesátníci a starší hrají tentokrát (až na výjimky) turnaj C – memoriál Jaromíra Nováka. Tento turnaj je vzpomínkou na dlouholetého hráče a činovníka oddílu ŠK Sokol Klatovy. Zde první kolo výrazněji nevybočilo z předpokladů. V neděli dopoledne proběhnou první tři doprovodné turnaje, půjde o sedmikolové turnaje v rapid šachu (open, mládež, senioři) a od šestnácti hodin pokračují pak hlavní soutěže A, B, C druhým kolem.

Autoři: Milan Fürbacher, Martin Mangl

Klatovské florbalistky na turnaji v Brně.
Klatovské florbalistky sbíraly zkušenosti na prestižním mládežnickém turnaji