Nakonec však souboje 35 závodníků na motokrosové trati v Tupadlech sledovali diváci se sluncem v zádech. „Připravili jsme velmi zajímavou, adrenalinovou trať, plnou skoků, zatáček a převýšení, která je zároveň velmi široká na to, aby se dalo na ní předjíždět. To je atraktivní pro diváky a lákadlo pro závodníky,“ upřesnil Petr Král, jednatel pořádajícího ADT Horažďovice.

Diváci mohli sledovat závodníky na čtyřkolkách ve dvou kategoriích: do 300 ccm a nad 300 ccm. „Jsou to stroje, které se dají běžně koupit, navíc většina z nich se může používat i v běžném silničním provozu,“ dodal Král.


Síly si při sobotním klání mohli poměřit všichni zájemci, ne jen držitelé licencí. Zastoupení zde mělo i něžné pohlaví v podobě pravidelné účastnice Báry Fišerové, která rovněž promluvila do konečného pořadí. „Rádi bychom přivítali další závodnice z řad žen, ale je to přece jen trochu agresivní záležitost. I když ve světě se už běžně jezdí i ženský motokros,“ říká Král.


V kubatuře do 300 ccm zvítězil Karel Šíma a upevnil si vedení v průběžném pořadí seriálu. V kubatuře nad 300 ccm vyhrál Jiří Matějec.