Krajská extraliga sálového fotbalu jde do finiše. Soutěž měla na programu předposlední kolo a do bojů zasáhl i záložní tým klatovských ligových sálovkářů. Pro ty mělo toto kolo svůj nezaměnitelný náboj.

Ve svém zápase na půdě nové multifunkční haly v Plzni na Slovanech totiž nastoupili proti zatím druhému celku tabulky, Střed klubu Plzeň. A v případě zisku alespoň jednoho bodu z tohoto utkání by se stali sáloví fotbalisté z Klatov podruhé ve své historii celkovými vítězi krajské extraligy. A to se futsalistům Tullamore Dew Klatovy povedlo.

„Plzeňané se dosud prezentovali velmi kvalitními výkony, proto jsem hráče připravoval na velmi defenzivní pojetí hry plzeňských futsalistů a nabádal své svěřence k trpělivosti,“ uvedl asistent trenéra Tullamore Dew Klatovy B Antonín Kopecký.

Střed klub Plzeň - Tullamore Dew B KT 3:7

Začátek utkání se nesl v duchu vzájemného oťukávání soupeřů, i když více ze hry měli přece jen hráči Tullamore Dew B. Soupeř však dokázal narušovat herní pohodu svého rivala z Pošumaví rychlými brejky s nebezpečným zakončením. Dovedl tak rychle odpovědět i na trefu klatovského Strnada, který načal brankový účet zápasu.

„Z vývoje poločasu a prakticky i celého utkání bylo však zjevné, jak velký kus cesty naši hráči po jednom roce, v němž jejich A tým bojoval v celostátní lize, urazili,“ vyzdvihl asistent Kopecký. Urputně bojujícího soupeře z Plzně Klatované začali přehrávat herně i fyzicky. Jejich snažení a převaha nakonec vyzněly i brankově, když postupně Strnad, Štancl a Helm zvýšili na poločasových 4:1.

Ve druhé půli plzeňský tým zlepšil pohyb a tlakem na hráče Tullamore Dew jim znesnadňoval prvotní rozehrávku. „Na druhou stranu se tak otvíral obrovský prostor pro rychlé brejky,“ podotkl Kopecký. Toho dokázala díky své rychlosti s balonem využít opora týmu, Toman. Ten jako jediný z klatovských futsalistů překonal plzeňského brankáře Středu ve druhém poločase. Za to však hned třikrát. Konec zápasu přesto ještě přinesl korekci výsledku ze strany plzeňských futsalistů. Na víc než na snížení rozdílu ve skóre na čtyři branky to ale již nestačilo.

Poločas: 1:4. Branky: Zb. Toman 3, Strnad 2, Štancl, Helm.

Hráči Tullamore Dew Klatovy B tak odjížděli z Plzně tentokrát nejen se třemi body, ale i s jistotou zisku prvenství v krajské futsalové extralize Plzeňského kraje v ročníku 2008/2009.