Týden poté, kdy se ligovým sálovkářům Trivelu Klatovy podařil na domácí palubovce vstup do nového ročníku, absolvovali další dva duely o ligové body v Praze na pražské palubovce na Jižním Městě. Soupeřem jim tentokrát byly moravské týmy. Loňský vicemistr ze Zlína a nováček soutěže ze Slavičína.
Již v úvodním zápase se Zlínem vyšel premiérový vstup v lize brankáři Hromadovi, když dokázal vychytat nulu. Po výhře nad finalistou minulého ročníku ligy Zlínem pak v druhém duelu Klatovy rozstřílely nováčka Jerevan Slavičín.

Trivel Klatovy - SMR Plus Zlín 2:0 (0:0).

Hned ve 2. minutě se Zlín dostal do vyložené šance, ale brankář Hromada podržel Trivel a střelu vyrazil. Zlínskou branku na druhé straně také výborně střežil gólman Zelík, nikdo nechtěl udělat zbytečnou chybu, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Do druhé půle Trivel vstoupil opět nepovedeně, druhou vyloženou šanci Zlína zlikvidoval debutant Hromada. Do vedení se dostal Trivel v 31. minutě po standardní situaci a nacvičeném signálu. Zlínští hráči se snažili zápas otočit, ale přes výborně defenzivně hrající Klatovy se nedostávali do žádných šancí. Naopak to byli hráči Trivelu, kteří přidali další branku v 37. minutě. I když se poslední tři minuty zápasu hrály na čistý čas a Zlínští se snažili zápas zdramatizovat, nic takového se nestalo a hráči Klatov si připsali cenný skalp zlínského soupeře a plný bodový zisk.

Branky: 31. Bahleda, 37. Mužík.

Trivel Klatovy - Jerevan Slavičín 10:1 (4:1).

Slavičín je klub s dlouhou historií, před deseti lety se stal mistrem celostátní ligy, velmi dobře si vedl i na evropské scéně a pyšní se takovými oceněními, jako např. nejlepší sportovní kolektiv Zlínského kraje v roce 2005. Po několika sezonách v soutěžích FIFA futsalu se v letošním roce vrátil do celostátní ligy. Bylo to tak první měření sil s klatovským celkem.

Hráči Klatov nevstoupili do utkání dobře, hned při prvním střídání inkasovali. Klatovy však dovedly odpovědět okamžitě. Do 6. minuty skóre otočily na 2:1, potom hned při dalším střídání přidal Kočí svoji první turnajovou branku. Ve 14. minutě se zkušeně prosadil König a bylo o zápasu rozhodnuto.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu, klatovští hráči přidávali jednu branku za druhou a zkoušeli různé herní varianty. Slavičínští však měli v této fázi mnoho brankových příležitostí, které plynuly ze špatného zakončování Klatov či nepozorností v obranné činnosti. Několikrát se ale vyznamenal brankář Hromada.

Branky: 3., 6., 27. Mužík, 9., 25., 37. Kočí, 14. König, 22. Mészáros, 38. Bahleda, 40. Janda – 2. Zoubek.

Sestava Trivelu: Hromada – Janda, Mészáros, Mužík, Bahleda – Kopecký, Štancl, Kočí, König.

„Tento dvojzápas nám vyšel náramně, největší radost mám z toho, že jsme opět představili dva nováčky, kteří se velkou měrou podíleli na šesti bodech. O Vlastovi Hromadovi jsme věděli delší dobu, v létě jsme spolu absolvovali nějaké turnaje, na podzim se s námi zapojil do přípravy a svoji šanci v zápase využil naplno. V současné době máme zraněného Javorského a další zkušený gólman Vacek plní povinnosti ve velkém fotbalu v Německu. Uvidíme, jak si Vlastík povede dál. Jsem rád, že jsme se v obou utkáních prosadili ze standardních situací, kterým jsme v tréninku věnovali v poslední době velké množství času. Pozici lídra soutěže si užíváme, ale nejvíce mě těší naše velmi dobrá defenzivní činnost. Již další zápas v Jilemnici napoví, jak na tom skutečně jsme,“ uvedl k pražskému vystoupení Trivelu Klatovy jeho hrající manažer Martin Štancl. (sed)