V těžké konkurenci stovky závodníků ze všech koutů České republiky barvy města karafiátů hájili Zdeněk Hruška, Jan Bukvaj a Antonín Šota.

Junior Zdeněk Hruška startoval ve váze do 82,5 kilogramu a výkonem 175 kilogramů vybojoval zlato a postoupil na světový šampionát v benčpressu, který se ukuteční letos v červnu v Plzni. „Zdeněk podal vynikající výkon. Osobní rekord si vylepšil o celých pět kilogramů. Útočil ještě na český rekord, když šel na 185,5 kilogramu, ale bohužel pokus nedotlačil,“ upřesnil informace trenér Antonín Šota, který zároveň s koučováním zvládl i své soutěžení.

A na výbornou. V kategorii masters ve váze do 125 kilogramů si výkonem 235 kilogramů ve druhém pokusu zajistil první místo. Ovšem to mu nestačilo a zkoušel překonat český i evropský rekord, když si na činku nechal naložit 248 kilogramů.

„Ovšem nedotlačil jsem a pokus mi rozhodčí neuznali,“ konstatoval přesto nadmíru spokojený klatovský šampion, který si výkonem řekl o účast na mistrovství světa v benčpresu, které bude hostit Nový Zéland. Šotových 235 kilogramů byl nejlepší výkonem republikového šampionátu v Kašavě.

Třetím žhavým klatovským želízkem v ohni byl v Kašavě v kategorii masters ve váze do 110 kilogramů Jan Bukvaj a výkonem 145 kilogramů vybojoval velice pěkné třetí místo.