Stejně jako v minulých letech tam měl Šachklub Sokol Klatovy několik želízek v ohni a stejně jako v minulých letech neodjížděl domů bez cenného kovu.

V kategorii chlapců do 16 let si výtečně počínal Tomáš Hurdzan, který během devítidenního šampionátu sehrál devět partií, z nichž 4x zvítězil, 4x remizoval a pouze jednou odešel poražen s pozdějším vítězem Matyášem Zemanem z oddílu Horní Stropnice. Tomáš měl výborný začátek, když své úvodní dvě partie vyhrál, následovala však série pěti partií bez vítězství, po které se propadl na průběžné 8. místo. Závěrečná kola ale přinesla Tomášovi dvě vítězství, po kterých se tento klatovský borec mohl se ziskem 6 bodů radovat ze stříbrné medaile a postupu na mistrovství Evropy do Rumunska či mistrovství světa do jihoamerické Uruguaye. O tom, ve které z těchto mezinárodních soutěží bude Tomáš svůj klub, město Klatovy a Českou republiku reprezentovat, se ještě bude rozhodovat později.

HURDZAN NEBYL SÁM

Ve stejné kategorii si po celý turnaj velmi dobře počínal také Lukáš Dolanský, který získal pět bodů a až prohrou v posledním kole přišel o republikový bronz a umístil se na 9. místě. Lukáš, který získal stříbro loni v kategorii U14, je však o rok mladší a bude si moci umístění v U16 příští rok ještě vylepšit. Pikantní souboj přineslo 7. kolo, ve kterém oba klatovští hráči svedli nelítostný boj, který skončil po 36 tazích smírně.

Posledním zástupcem klatovského šachu byl mezi juniory Jonáš Eret, který si postup do prestižního finále 12 nejlepších českých hráčů vybojoval poprvé, když obsadil 2. místo na podzimním polofinále MČR. Jonáš celý turnaj srdnatě bojoval, docílil 4 bodů a vybojoval 10. místo.

Všichni tito tři šachisté jsou součástí extraligového družstva dorostu Šachklubu Sokol Klatovy, které bude předposlední dubnový víkend bojovat ve Vlachovicích nedaleko Nového Města na Moravě o extraligový titul. Klatovy mají po základní části vynikající výchozí pozici, když celou soutěž s tříbodovým náskokem vedou.