Vynikajícího úspěchu dosáhl na trati v belgickém Mariembourgu v dalším závodě WSK v profesionální třídě KF1 motokárista Libor Toman z Klatov, který hájí barvy italské stáje Birel.


Sedmnáctiletý mladík vypálil i přes počáteční potíže s karburátorem rybník většině zkušených motokárových matadorů, když záda ukázal téměř celému startovnímu poli a dojel si pro výborné druhé místo hned za svým stájovým kolegou Cessetim.


„Libor zajížděl ve volných trénincích do pátého místa, což byl dobrý příslib do hlavního závodu. Skutečnost však byla jiná. Po měřeném tréninku byl Libor celkově 21., což znamenalo start do rozjížděk ze sedmé řady - 14 místa. První rozjížďku Libor dojel na 12. místě a nastala opět velká debata s dodavatelem motorů a karburátorů firmou Iame a výsledkem bylo zjištění, že opět dodávané karburátory nejsou stabilní, a tím vzniká dost podstatný problém, se kterým se potýká Libor už třetí závod. Byl pak tudíž dodán karburátor od motoráře TM, což bylo velmi znát, a Libor dojel druhou jízdu pátý. Do finále tak startoval z osmého místa - čtvrté řady,“ popsal sled událostí otec Libora Tomana Zdeněk Toman.


V prvním finále Libor po kontaktu a své chybě v posledním kole se propadl ze šestého na desáté místo, což znamenalo start do hlavního závodu z páté řady - desátého místa. Ve finále ale Libor předvedl super bezchybnou jízdu a dojel za kolegou z týmu S. Cessetim na druhém místě. „Byla to opět ukázka kvalit týmu Birel a zároveň generálka na druhý závod mistrovství Evropy, který se jede 25. až 29. června,“ dodal Toman.