V prvním kole si ale talentovaný tenista LTK Klatovy se zahraničním soupeřem těžkou hlavu nedělal, německého Galowa deklasoval 6:2 a 6:0. V dalším kole čekala na klatovského plejera o poznání náročnější zkouška v podobě souboje s Ivaylem Pentchevem, třetím hráčem německého žebříčku.

Čeští hokejbalisté v kategorii U23 slaví zlato na juniorském MS.
Mistr světa z Klatov! Krásný příběh, krásný pocit, rozplýval se Nicholas Kaňák

„Jednalo se tedy o souboj hráčů na třetích místech národních žebříčků, protože Šimonovi patří v Česku rovněž třetí příčka," poznamenal Šimonův otec, dvorní parťák a šéftrenér LTK Klatovy Milan Janoušek. Doplnil, že vzájemný střet dvou nadějných tenistů byl nesmírně krásný a náročný, ale Šimon Janoušek nakonec svého dobře hrajícího soka přehrál 7:5 a 6:2.

Díky vítězství nad Pentchevem se Janoušek probojoval mezi nejlepších osm hráčů a s napětím vyhlížel čtvrtfinále. V něm se utkal s Belgičanem Nathanem Baumem. I s ním si však klatovský rodák poradil, z kurtu jej vyprovodil poměrem 6:1 a 6:2 a mohl se radovat z postupu do semifinále.

Tenista Šimon Janoušek.Tenista Šimon Janoušek.Zdroj: Milan Janoušek

V boji o postup do finále narazil Šimon Janoušek na německou jedničku Lucase Herreru Sancheze. A průběh tohoto utkání okomentoval otec Milan. „Zápas byl vyrovnaný, ale bohužel se Šimonovi nedařilo uhrávat důležité míče a dostávat se do tlaku jako v předchozích dnech. Dělaly mu problémy rychlé, vysoké liftované míče, kde byla vidět španělská škola německého hráče. Šimon nakonec prohrál 1:6 a 2:6," pokrčil rameny Milan Janoušek, ale doplnil, že konečný výsledek je s ohledem na vyrovnanost zápasu až příliš krutý. „Šimon vedl několikrát 40:15, ale game se mu nepodařilo dohrát," vysvětlil.

Hokejista Lukáš Kaňák (uprostřed).
Do Klatov dorazí hokejový obránce Lukáš Kaňák s mistrovským pohárem i medailí

Chuť z vyřazení v semifinále si Šimon Janoušek spravil ve čtyřhře, kterou hrál se spoluhráčem z Lotyšska Artisem Airem a za celý turnaj nenašli přemožitele. V prvních dvou kolech jednoznačně porazili německé páry (6:3, 6:1 a 6:1, 6:1) a v semifinále zdolali také reprezentanty z Belgie (6:2 a 6:3).

Ve finále Janoušek s Airemem vyzvali tahouny německé reprezentace - pár Sanchez & Colin a první set prohráli jasně 1:6. Ale nevzdali se a díky druhému setu, který pro sebe ukořistili poměrem 6:3, poslali mač do supertiebreaku. V něm česko-lotyšský pár vedl již 8:3, ale během chvilky prohrával 8:9 a musel tak rázem odvracet soupeřův mečbol. To se mu nakonec povedlo - Janoušek s Airemem vyhráli 12:10 a mohli se radovat z celkového vítězství.

Tenista Šimon Janoušek (vpravo) s deblovým parťákem Artisem Airem.Tenista Šimon Janoušek (vpravo) s deblovým parťákem Artisem Airem.Zdroj: Milan Janoušek

„Turnaj byl velmi krásně organizovaný a odehrál se v krásném prostředí. Nechybělo slavnostní zahájení, maskot turnaje a samozřejmě slavnostní vyhlášení. Během celého turnaje byl hráčům poskytován veškerý servis jako na profesionálních turnajích," chválil organizátory nadšený Milan Janoušek a prozradil, že ředitelem turnaje byl Dirk Leppen, bývalý 190. hráč žebříčku ATP.

Šimon Janoušek rovněž obdržel pozvánku do reprezentačního týmu na mistrovství Evropy družstev, jehož kvalifikační skupina se odehraje v závěru července v Rakovníku, finálová skupina pak ve Francii.

17. ročník Dolanského přespolního běhu přes Vorlíky.
Běžci, zbystřete. Je tu další ročník prestižního přespolního běhu v Dolanech