Spravedlivou remízou skončilo utkání závěrečného kola základní části extraligy mužů v nohejbale mezi domácím Žatcem a Janovicemi.


SK Nohejbal Žatec – NK Janovice 5:5. Domácí se ujali vedení, ale první janovická dvojice Bohatý – Turek vyrovnala. Jenomže pak nedokázala najít na hru domácích platný recept druhá dvojice Janovic, a když v roli poražených odcházely z kurtu obě trojice hostů, vypadalo to na debakl janovického nováčka. Ale hosté zbraně nesložili a třetí janovická dvojice Macura – Franic snížila na 2:3. Poté ale neuspěl janovický Macura v singlu a hostům se nedařilo ani v zápase prvních otočených trojic. Domácí už vedli 5:2, ovšem Janovičtí dokázali vynikajícím finišem vyrovnat na konečných 5:5.
„Fantastický výkon podal Petr Turek, byl nejlepší a byl to jeho zápas,“ chválil nohejbalistu trenér NK Janovice Vladimír Kasík. Ten zároveň připomněl, že janovický tým jel do Žatce vyhrát.


„Ovšem vzhledem k průběhu zápasu je remíza určitě spravedlivá. Nám se už tradičně nepovedl začátek, ten byl z naší strany hodně mizerný, ale patřil nám zase závěr. Ten se nám hodně povedl,“ podotkl.


Zápas v Žatci byl soubojem o šesté místo v extraligové tabulce a po remíze Janovičtí zůstávají se šesti body na sedmém místě. Žatec je šestý a na svém kontě má sedm bodů. Poslední osmý Vyškov ztrácí na sedmé Janovice čtyři body.


A právě Žatec bude soupeřem Janovic v zářijových bojích o udržení v extraligové soutěži. „Play out rozehrajeme první zářijovou sobotu doma, pak nás čeká souboj na hřišti Žatce. Hraje se na dvě vítězství,“ dodal Kasík, který věří, že se jeho týmu podaří uchovat extraligovou příslušnost i pro další soutěžní ročník. A všichni prý pro to udělají určitě maximum.


„Po letní dovolené, při níž se hráči připravují individuálně a absolvují různé turnaje, se do společného tréninku pustíme hned na začátku srpna,“ upřesnil informace Vladimír Kasík, který v těchto dnech s téměř kompletním nohejbalovým týmem absolvuje týdenní soustředění v Němčičkách na Moravě.
„Kromě Škabrouda jsou tu všichni. Nálada v týmu je perfektní, počasí výborné. Je to tradiční soustředění na osvědčeném místě, je to zároveň i určitá odměna pro hráče za náročnou jarní část sezony,“ telefonoval nám z moravského soustředění janovický kouč.