Plzeň prohrála první poločas 10:15. Hosté ztroskotávali na brankáři Mokrošovi a zastavovali je technické chyby.

Ve druhé půli Talent vsadil na hru v sedmi hráčích v útoku. Brzy po změně stran se Karviná dostala do šestigólového trháku, ale v polovině 42. minuty Plzeň prohrávala už jen 19:20. Na začátku 52. minuty srovnala na 21:21 a necelé čtyři minuty před koncem vedla 24:23. Poté domácí házenkáři dvěma góly otočili skóre, ale 17 vteřin před koncem utkání Tomáš Nejdl vyrovnal na 25:25. Karviná nevyužila poslední útok, a tak došlo na sedmičky. V nich byl úspěšnější Baník.

1. zápas finále play-off 2023 Talent tým Plzeňského kraje - Baník Karviná, 7. května.

„Ve druhém poločase jsme podali vynikající výkon. Na výhru ve finálovém zápase je však potřeba podat takový výkon celých šedesát minut, nikoliv jen třicet. Z toho jsem zklamaný, na druhou stranu mám radost, že tým je natolik silný, že se dokáže vrátit do zápasu. Hrou sedm na šest se nám podařilo stáhnout velký brankový rozdíl soupeře. Bohužel už se nám nepovedlo zápas otočit. Sedmičky jsou loterie. Tím, že v bráně Baníku je Martin Galia, který má obrovské zkušenosti a na sedmičky byl vždy skvělý, byla trochu ve výhodě Karviná. Třetí zápas se hraje u nás, doma se musíme do série vrátit a zabojovat o tři vítězství za sebou,“ řekl trenér Plzně Petr Štochl.