Tradiční závody pořádá od 16.20 hodin atletický oddíl TJ Sušice ve spolupráci s městem Sušice, pod jehož patronací se uskuteční jedna z hlavních soutěží mítinku, jubilejní 40. ročník Velké ceny města Sušice v běhu na 100 m mužů. Další hlavní soutěží bude 400 m překážek mužů, která se běží jako 8. ročník memoriálu Ladislava Nešpora. Na programu pak bude ještě dalších 15 atletických disciplín v kategoriích mužů, žen, dorostu i žactva.

Maslák poběží hned na začátku

Diváci si letos přijdou na své již od prvních disciplin. Po žákovských závodech na 60 m se v 16.40 hodin postaví na start běhu na 300 m čerstvý halový mistr Evropy a loňský halový mistr světa v běhu na 400 m Pavel Maslák. Za soupeře bude mít i některé kolegy z reprezentační štafety. Krátce poté by do startovních bloků na třístovce s překážkami měly zakleknout mistryně světa Zuzana Hejnová a bývalá halová mistryně Evropy na čtyřstovce Denisa Rosolová.

„Účast Pavla Masláka, Zuzany Hejnové a dalších atletů z tréninkové skupiny Dalibora Kupky máme pevně potvrzenou," uvedl ředitel závodu Zdeněk Nešpor.

I domácí borci

Obecenstvo v Sušici se může těšit na celou plejádu dalších vynikajících českých atletů. V jednání je účast české mistryně Lenky Masné, která by se v závodě na 1000 m žen mohla pokusit o překonání českého rekordu.

„Jedná se i o startu dalších medailistů z nedávného veleúspěšného pražského halového mistrovství Evropy, dálkaře Radka Jušky nebo vícebojařky Elišky Klučinové, kterou bychom měli vidět na krátkých překážkách. Z dalších známých jmen očekáváme na překážkách a v dálce nástupce slavných českých desetibojařů Adama Sebastiana Helceleta nebo další kvalitní překážkářku Kateřinu Cachovou, či slovenskou reprezentantku Lucii Slaničkovou," představil další atlety Nešpor.

Obecně velký podíl ve startovním poli budou mít opět závodníci extraligového týmu pražské Dukly nebo SK Slávie Praha a dále samozřejmě sportovci z předních západočeských a jihočeských klubů – Škody a Sokola Plzeň, AC Domažlic, TJ Klatovy nebo Sokola České Budějovice a VS Tábor.

Po několika letech se bude na hlavní ploše stadionu také házet diskem. Představí se tak odchovanec sušické atletiky Josef Korál, dnes závodník pražské Slávie a juniorský mistr ČR. Mezi ženami ve stejné disciplině bude Sušici reprezentovat loňská juniorská medailistka z republikového mistrovství Radka Hambergerová. V běhu na 1000 m mohou diváci fandit sušickému Pavlu Štěpáníkovi.

Vstup je zdarma

Pořadatelé z domácího atletického oddílu za podpory města Sušice a sponzorů vynaložili pro zdárný závod opět velké úsilí. „Chceme pozvat všechny příznivce kvalitního sportu, aby přišli na sušický stadión vytvořit správnou atmosféru pro výkony atletů. Tradičním dopinkem pro závodníky i diváky bude i letos bubenická sestava „Muerta Mente" z Plzně a v neposlední řadě se o atmosféru bude zasvěceným komentářem starat atletický odborník Jacek Přibáň z Chebu. A pro nejmenší diváky bude vedle hlavní tribuny k dispozici zábavná skákací chaloupka," zve ředitel závodu a dodává: „Není skutečně mnoho možností, abychom v Sušici v nějakém druhu sportu mohli vidět na vlastní oči v akci olympijské medailisty, mistry světa nebo Evropy. Sběratelé podpisů se už nyní mohou těšit na cenné úlovky do svých památníčků. Přijďte strávit příjemný podvečer s královnou sportu, atletikou. Vstup je zdarma."