Pohár předžáků se jel jako součást sobotního závodu „O štít města Benátek" a nedělního závodu „O cenu Tyrolitu".

Nejlépe rozjetou jarní část českého poháru měl ze sušických závodníků Jáchym Švejd, který do Benátek přijel již jako jistý vítěz soutěže. Druhým místem v sobotu a vítězstvím v neděli pouze potvrdil, že mu titul nejlepší předžák České republiky náleží právem. Jáchym v této věkové kategorii zůstává i příští rok, přičemž největší jeho konkurenti odcházejí do kategorie žáků. „Doufal jsem, že poslední závody zajedu dobře i když jsem byl hodně unavený po oddílovém soustředění ve Slovinsku. Celý rok byl moc fajn, závodit mě moc baví a soupeři jsou často i kamarádi," svěřil se vítěz českého poháru předžáků.

ZLATO DO SUŠICE 
I V PŘEDŽÁKYNÍCH

Bára Galušková se před posledními závody dělila o první a druhé místo s Amálií Šrétrovou z Kralup nad Vltavou a bylo jasné, že kdo bude chtít titul, musí v Benátkách vyhrát. Bára nedala soupeřkám nejmenší šanci a v obou dnech zvítězila rozdílem třídy. Jela tak dobře, že její jízdy by stačily na vítězství i v kategorii o dva roky starších dívek. „Trať nebyla úplně lehká, bála jsem se, že něco v tom jezu s velkými vlnami netrefím. Ale nakonec se mně všechny jízdy povedly. Už se těším na příští rok, protože už budu v kategorii žákyně mladší, kde mám hodně kamarádek," bere mladá zlatá medailistka kanoistiku také jako zábavu.

Poslední sušický reprezentant Adam Pechlát byl mezi nabitou kajakářskou konkurencí v sobotu na 16. místě a v neděli obsadil místo třinácté. Jako jeden z mála odvážných českých předžáků se pustil do soutěžení i v podstatně technicky náročnější kategorii C1 (kanoe jednotlivci), kde skončil celkově na druhém místě.

„Letos i v této nejmladší kategorii vše vycházelo. Aby nejlepší nejmladší kajakář a kajakářka ČR byli z jednoho oddílu, to se asi ještě nikomu nikdy nepovedlo. Reakce od pár trenérů byla „No, když vy máte v Sušici ten bazén s protiproudem a můžete s děckama jezdit na divoké vodě celý rok." Je to tak, v tom máme velkou výhodu," byl po závodech spokojen trenér KVS Sušice Vladislav Galuška.