„Naším cílem je uspořádat závody, které zaujmou nejen rychlou tratí, finisherskými poháry, ale především atmosférou před, při a po závodě. Vybrali jsme místo, kde je možné nejen závodit, ale i relaxovat s rodinou či přáteli v bazénu, kavárně, restauraci s možností ubytování a výletů po okolí, protože ne nadarmo se říká, že Sušice je branou Šumavy," uvedl David Kellner po prvním díle Cursor Poculum, který se uskutečnil v dubnu tohoto roku.

Cursor Poculum, Sušice (8. dubna 2023).
PODÍVEJTE SE: Ivan Urbánek si v Sušici vybojoval účast na Spartathlonu

Kellner si mimochodem v létě prošel nepříjemnou zkušeností, když ho na závodě v Plasích napadl sršní roj, strávil dva dny na jednotce intenzivní péče, ale za pár dní už závodil v Maďarsku v běhu na šest dní, kde pomohl českému týmu ke třetímu místu a sám se umístil na čtvrtém místě celkově a třetí příčku obsadil ve věkové kategorii nad pětačtyřicet let.

Blížící se ultrazávody se startem ve sportovním areálu TJ Sušice začínají už v pátek ve 12 hodin, přičemž vyhlášení je na programu v neděli po poledni. Kromě českých závodníků se na Šumavě budou prohánět i borci z Itálie či Německa. Více informací o celé akci najdete stránkách Cursor Poculum ZDE.

Klatovské volejbalistky postoupily mezi sedmičku nejlepších českých týmů.
Famózní úspěch. Volejbalistky postoupily mezi sedmičku nejlepších českých týmů