Hned tři z jeho zástupců si odvezli medaile.

Sušický Judoclub reprezentovali v Jablonci čtyři závodníci – starší žákyně Petra Löffelmannová, starší žák Aleš Zemen a dorostenky Eva Marešová a Veronika Heberleinová, pro kterou to byla pohárová premiéra.

Obrovská konkurence

„Účast, a tím i konkurence v tomto kole Českého poháru byla, řekl bych, až extrémní. První soutěžní den tam bylo zhruba šest set závodníků, druhý den okolo čtyř stovek, takže opravdu nebylo lehké se prosadit. V lokálních soutěžích jsme totiž rádi, když se sejde více závodníků a slučují se i kategorie. Tady ve věkových a hmotnostních kategoriích se sešlo třeba i třicet závodníků," uvedl trenér Judoclubu Sušice Petr Kämpf.

Jediná sekunda ho dělila od zlata

První den závodů se zadařilo sušickém Aleši Zemenovi v kategorii starších žáků nad 73 kg. Prošel všemi vyřazovacími koly až do finále. Od zlata ho nakonec dělila jediná sekunda. Do té doby vedl, ale právě v poslední sekundě zápasu se nechal soupeřem „hodit", a tak se Zemen nakonec musel spokojit se stříbrnou medailí.

„Je to ale přesto pro Aleše obrovský úspěch, protože se v republikovém žebříčku – ranking listu – posunul v kategorii starších žáků na přední pozice mezi nejlepších pět závodníků v republice," pochválil mladého judistu Kämpf.

Bronz a stříbro

„Na bednu" se dostala v Jablonci i Eva Marešová v kategorii starších žákyň do 63 kg. Obsadila 3. místo a také ona je v ranking listu mezi TOP 5. Ta postupovala stejným systémem jako Zemen – vyřazovacím pavoukem – a došla až do semifinále, kde byla vyřazena a čekaly ji opravné zápasy. Ty vyhrála, a tak nakonec obsadila 3. místo.

Dalšího pěkného úspěchu dosáhla pro sušické barvy Veronika Heberleinová v kategorii dorostenek do 48 kg. „Veronika měla i výhodu, že v této váhové kategorii moc závodnic není," vysvětlil sušický trenér. Heberleinová byla v šestičlenné skupině, kde se závodnice utkaly systémem každý s každým. Z pěti zápasů tři vyhrála a bodově skončila na 2. místě a i ona je v ranking listu v TOP 5

Jediným sušickým zástupcem, kterému to v Jablonci „necinklo", byla Petra Löffelmannová v kategorii starších žákyň do 57 kg. „Petře nevyšel hned první zápas, který prohrála, a byla tak z dalších bojů vyřazena," řekl Kämpf.

Perfektní!

S výsledky na jabloneckém kole byli v Sušici hodně spokojeni. „Tentokrát se nám to podařilo opravdu perfektně. Většinou totiž z takových závodů přivezeme tak jedno umístění v rozmezí od druhé do páté příčky. Někdy se nám totiž nevydaří vstupy do soutěže – jedeme na závody přes celou republiku a závodník vypadne hned v prvním kole. Teď se nám ale podařilo dosáhnout hned tří úspěchů a všichni tři naši medailisté se nominovali na podzimní mistrovství České republiky starších žáků a na přebor starších žáků České republiky," pochvaloval si Kämpf.

Budou ladit formu

Závodů Českého poháru je pět. Na prvním z nich v Ostravě posbírali sušičtí judisté jen drobné úspěchy, jablonecký jim přinesl tři medaile a nyní je ještě čeká na konci školního roku závod v Chomutově a na začátku nového školního roku ještě budou ladit formu na závodech v Brně a v Teplicích.

„Na těchto závodech už budeme trénovat na republikové soutěže. To jsou už v podstatě kontrolní zápasy a jak se v nich závodník umístí, tak se očekává i podobný výsledek na „republice"," předestřel další program judistů trenér.

Potenciál je

Judoclub Sušice má ještě další želízko v ohni, a tím je mladší žák Vítek Hátle. Ten měl soutěžní premiéru v Ostravě, kde se mu ale moc nedařilo a do Jablonce jet kvůli nemoci nemohl. Ale podle slov trenéra Kämpfa se rozhodl, že na další závod do Chomutova se co nejlépe připraví, aby tam co nejvíce uspěl, získal body a kvalifikoval se na republikové klání.

„V oddíle máme samozřejmě i další velice šikovné judisty, ale „stojíme nohama na zemi". Víme, že v regionálních soutěžích si se svými soupeři poradí, mají dobré výsledky, ale ze svých dlouholetých zkušeností vím, že Český pohár by pro ně zatím byl velkým soustem. Spíš je připravujeme na to, aby v dalších letech se i na takové závody dostali. Cestu mají otevřenou, záleží jen na nich, zda se budou chtít prosadit. Mají to ve svých rukách a musím říct, že je to v silách většiny našich závodníků," dodal Kämpf.