Necelých sedm minut za vítězným Norem Nygaardem a jako třetí nejlepší z českých závodníků. „Letošní Jizerská padesátka měla vážně brutální tempo. Trošku jsem ovšem čekal, že se to tady bude rubat hned od začátku. Když jsem totiž na nedávné Marcilonze viděl Emila Vokujeva, jak do toho jde, bylo mi jasné, že to bude chtít roztrhat hned v úvodu,“ řekl Deníku Jan Šrail.

Jan Šrail na Jizerské 50 v roce 2021.Jan Šrail na Jizerské 50 v roce 2021.Zdroj: Vltava Fund Ski Team

Ruský bohatýr sice skončil v konečném zúčtování až čtvrtý, ale za to, že byla letošní Jizerská padesátka tak rychlá, vděčí její účastníci právě jemu. Ale honem zase k Janu Šrailovi. Ten byl vzhledem k problémům, které jej v posledních dvou týdnech potkaly, se svým výkonem i konečným umístěním spokojený.

Jan Šrail na Jizerské 50 v roce 2021.
Jan Šrail dokončil Jizerskou padesátku šestadvacátý, zvítězil fenomén Nygaard

„Super výsledek, já jsem opravdu spokojený. Ještě ve středu jsem nevěděl, jak na tom budu. Po pětidenním ležení v posteli jsem se poprvé postavil na lyže a o víkendu šel na padesátikilometrový závod. Jasně, je škoda, že jsem v domácím prostředí byl až třetí nejlepší Čech, ale beru to tak, jak to je,“ uvedl.

Další závod v kalendáři seriálu, který o víkendu hostí Estonsko (Tartu Maraton na 63 km), ale Šrail nejspíš vynechá a bude se teď soustředit na legendární a 90 kilometrů dlouhý Vasův běh, který je ve švédské Sälen-Mora na programu 6. března. „Je to aktuálně tak 60 ku 40, že do Estonska na Tartu Maraton nepojedu. Potřebuji teď kvalitně potrénovat a dobře se připravit na Vasův běh. Ale nechávám to ještě otevřené,“ dodal Jan Šrail.

Klatovští fotbalisté (na archivním snímku hráči v červených dresech) deklasovali Holýšov (modří) jednoznačně 10:0.
Fotbalisté střelecky explodovali, trenér kvitoval návrat Presla a chválil Draka
Zimní příprava: TJ Osek - FK Okula Nýrsko (modří) 3:5.
FOTO: Covid je fuč. Okula skolila Osek, kouče Kalivodu ale trápí úprk obránců