Zíková už čtvrtým rokem v kategorii žactva v ČR kraluje a i v této sezoně je na průběžném prvním místě v republikovém bodovém žebříčku všech disciplín. Právem je tak už čtvrtým rokem v reprezentaci ČR. V lednu zvítězila v územních klasifikačních závodech (ÚKZ) v Koutech, ve dvou závodech ÚKZ na Špičáku a v obřím slalomu na republikových klasifikačních závodech (RKZ) v Říčkách, kde byla ještě dvakrát druhá v super G. Na RKZ v Říčkách startovala i její sestra Eliška, která byla v obřím slalomu šestnáctá mezi mladšími žákyněmi, ale na ÚKZ na Špičáku byla ve slalomu hned za sestrou druhá a porazila tam všechny ostatní starší žákyně.

Mladší žáci to mají letos velmi krušné, protože podle nových pravidel jsou losováni i hodnoceni společně se staršími žáky. S tímto problémem statečně bojují na republikové úrovni Adam Maxa z TJ SA Špičák, který byl v Říčkách 13. ve slalomu a 19. v obřím slalomu a v ÚKZ na Špičáku třetí v obřím slalomu. Martin Malý byl v Říčkách dvanáctý z mladších žáků v obřím slalomu a vyhrál obří slalom na Špičáku.

DAŘÍ SE I NEJMLADŠÍM

Alpské lyžování je v okrese Klatovy na vzestupu. V oddílech ze šumavského regionu je zapojeno přibližně 60 dětí ve věku od 6 do 15 let, z nichž ti nejlepší dobývají úspěchy i v rámci celé ČR.

Ti nejmladší, děti do 12 let, měli v lednu možnost zúčastnit se až čtyř závodů v obřím slalomu - jednoho v Kramolíně u Lipna a tří v Krušných horách. V těchto závodech doslova zazářil David Janda z TJ SA Špičák, který zvítězil ve všech třech svých startech v kategorii U10. Mezi dívkami U10 se vyznamenaly také Kristína Lebová z SK Sokol Špičák, která vyhrála dvakrát a jednou byla druhá, a Kateřina Jandová z TJ SA Špičák. Ta byla jednou první a dvakrát druhá v kategorii předžáků.

Jednoho vítězství dosáhla též Nikola Zemanová z TJ SA Špičák v U12 v Kramolíně. Cenné je i druhé místo Agáty Částkové ze Ski klubu Železná Ruda v kategorii U1O v Kramolíně a vítězství Jana Malého z Tatranu Železná Ruda, druhé místo Matěje Rumla z TJ SA Špičák a třetí Matyáše Garby z Tatranu Železná Ruda v kategorii žáků a vítězství Jiřího Ševčíka z TJ SA Špičák mezi mladšími žáky ve stejném závodě. Pěkná jsou i dvě čtvrtá a jedno páté místo předžáka Davida Maxy z TJ SA Špičák a čtvrté místo jeho pětileté sestry Magdalenky z Krušných hor.

Čtěte také: V Klatovech otevřeli lezeckou stěnu