Vše proběhlo v jednom dni, přičemž na start tří jízd si závodníci museli vyšlapat sami. Jinými slovy: pořádná zabíračka, navíc v horkém zářijovém dni. V kategorii Hobby junioři získal fantastické třetí místo Šimon Lehký, v nejvyšší kategorii Race-ženy dosáhla skvělého vítězství Andrea Drengubáková, ve stejné kategorii mužů do 21 let skončil osmnáctiletý Adam Maxa druhý a v kategorii Race mužů nad 21 let obsadil Milan Koryťák 12. příčku. Navíc Jan Lehký dojel devatenáctý v kategorii Hobby junioři, i když je specialistou na jiný typ závodů MTB.

Jan Lehký.Jan Lehký.Zdroj: archiv Jaroslava Friče

V průběhu sezony absolvovali všichni čtyři až pět závodů Enduro Série 2023 a v celkovém hodnocení dosáhli ve svých kategoriích rovněž skvělých umístění. Andrea Drengubáková skončila druhá, Šimon Lehký rovněž druhý, Adam Maxa třetí, Milan Koryťák třináctý a Jan Lehký pětadvacátý. Ale aby bylo všem pořádně jasné, o jaké úspěchy šlo, je nutné poznamenat, že v kategorii Race závodilo v této sezoně 360 závodníků a v kategorii Hobby šest stovek. Takže pořádná reklama nejen Šumavě, Ski Bike areálu Špičák, ale i stájím jednotlivých jezdců. A samozřejmě velká gratulace závodníkům i všem, kteří jim pomáhají.

Autor: Jaroslav Frič, úprava: Martin Mangl

Judo Klatovy získal na krajském přeboru v Plzni jedenáct cenných kovů.