Oba lyžaři, startující v barvách TJ SA Špičák, Daniel Láska a Václav Kulich, se letos pilně připravovali ve sportovním areálu Špičák, kde byly pro ně vytvořeny dobré podmínky. Před tímto závodem oba absolvovali celkem šest kvalifikačních závodů v Krušných horách a podařilo se jim získat jedno druhé, dvě třetí a dvě pátá místa.

Chlapci se nezalekli atmosféry a obtížnosti velkého mezinárodního závodu, v němž junioři startují společně s předními závodníky z České republiky, Polska a Slovenska v kategorii juniorů i mužů, a dosáhli i v tomto závodě relativně pěkných výsledků.

V mladších juniorech Láska skončil ve slalomu šestý a v obřím slalomu dvanáctý, ve starších juniorech Kulich v obou závodech sedmnáctý, přičemž v této kategorii měl mnohem větší konkurenci, než jeho o rok mladší kamarád.

Závodu starších juniorů se zúčastnil i odchovanec TJ SA Daniel Ruml, který v letošní sezóně závodí za TJ SK Špičák. Ruml dojel jednou patnáctý a jednou devatenáctý a v jednom kole obřího slalomu dosáhl vynikajícího jedenáctého místa.

Po vyřazení juniorského reprezentanta Jana Heniga z TJ SK Špičák, který si hned v úvodu letošní sezony zlomil ruku, se z celého Plzeňského kraje seriálu mezinárodních závodů FIS zúčastňují pouze tito tři závodníci a jen jediná závodnice, Tereza Karešová z TJ Slavoj Plzeň, která rovněž trénuje na šumavských sjezdovkách.

Ta ve výše zmiňovaném závodě obsadila v obřím slalomu v kategorii mladších juniorek krásné páté místo, ale ve slalomu nedojela.

Jaroslav Frič