Hned po slavnostním otevření Kona bikeparku ve Ski areálu na Špičáku v sobotu 9. srpna pokřtí šumavskou cykloatrakci účastníci dvou premiérových závodů, které nesou společný název Speed and Dirt Open Contest Špičák 2008.

První závod je jednokolový a startuje v 11.00 hodin a bikery při něm čeká více než dvoukilometrový sjezd. Od 16.30 hodin pak předvedou bikeři své umění na čtyřech skocích, ti své skoky budou pilovat už od 14.00 hodin při tréninku.


Oba závody jsou otevřené a zájemci o účast se mohou přihlásit ještě zítra od 8.00 do 9.00 hodin v pokladně (půjčovně). Pro registrované závodníky pořadatelé vypsali kategorii muži Elite. Ostatní si to rozdají v kategoriích ženy, muži Open a děti do 14 let s vodičem.


„Slavnostní zahájení provozu Kona bike parku je v 10.30 hodin a zúčastní se ho také ministr životního prostředí Martin Bursík a představitelé Národního parku Šumava. Na celý den je připraven bohatý doprovodný program, nebude chybět kulturní zpestření a k vidění bude například také motokrosová kaskadérská exhibice, takže rozhodně všichni si u nás ve sportovním areálu přijdou v sobotu na své,“ uvedl Vladimír Kasík ze Sport service spol. s.r.o., provozovatele bike parku.