Deníku to řekli lidé z vedení šumavské rallye.

„Rallye budeme na příští rok připravovat. Ze strany pořadatelů necítíme za neštěstí žádnou zodpovědnost, z naší strany bylo vše dobře zabezpečeno. Na vině je buď chyba posádky, nebo technická závada,“ řekl Deníku ředitel rallye Jiří Valenta. Vyloučil fámy o tom, že Skoupilovi vběhl do jízdní dráhy nezodpovědný divák. „Máme video z té havárie, a jsme tak schopni vyšetřujícím orgánům doložit, že se nic takového nestalo,“ řekl Valenta, podle něhož i na místě odvedli pořadatelé to, co mají, a sanitka byla u havárie do šesti minut, tedy včas.

Mluvčí domažlické policie Otakar Roll potvrdil, že smrtelnou nehodou se zabývá i policie.

„Vyžádali jsme si odborný posudek ke zranění spolujezdce a zároveň byla nařízena zdravotní pitva řidiče,“ řekl Roll, který ale připustil, že se dá očekávat, že případ bude odložen, neboť viník nehody zahynul. Nabouraný vůz podrobí zkoumání technici Mezinárodní automobilové federace (FIA).

I když se dá očekávat, že se prokáže, že pořadatelé nepochybili, bude mít tragická nehoda, která ukončila rallye krátce po jejím začátku, negativní ekonomický dopad.

Ekonomický dopad bude tragédie mít jak na tento ročník, kde se budou pořadatelé potýkat s finančními ztrátami především kvůli neodjeté druhé etapě, tak i na ten příští. Žádný sponzor ale zatím neřekl, že do závodu, kde umírají lidé, příští rok finance nedá. „Žádné takové signály nemáme. Více k rozpočtu na letošní i příští rok zatím nemohu říci, zhruba do týdne budeme mít finanční rozbor,“ dodal Valenta. Podle informací Deníku bere tragédii naprostá většina zainteresovaných jako věc, která se při rallye prostě čas od času stává. Dá se proto předpokládat, že i příští rok pojedou závodníci přes populární Koráb.

Protože se před zrušením odjela jen malá část závodu, objevily se názory, že by se mělo vracet vstupné i startovné. Zatímco někteří diváci zřejmě dostanou peníze zpět, i když i to bude ještě předmětem jednání organizačního výboru, jezdci pravděpodobně přijdou zkrátka. „Startovné se vracet nebude. Soutěž byla ukončena po dohodě s jezdci, kteří nechtěli jet z důvodu piety. A navíc nejsou oficiální výsledky, které hlavní sportovní komisař odmítl podepsat, neboť všichni jezdci neodjeli povinnou rychlostní zkoušku. Někteří totiž neabsolvovali ani Čínovský okruh,“ vysvětlil předseda organizačního výboru rallye Pavel Babka. Vše ale bude ještě předmětem dalších jednání.