„Pozvali mě na polské závody, což se neodmítá, protože Polsko je meka tohoto sportu. Šlo o Europa Strongman Cup ve městě Kartuzy. Pořadatelé nás tam berou jako celebrity a i se tak k nám chovají. Člověk tam jede jako na dovolenou. Závodníky i disciplíny jsme věděli dopředu. Byli tam soupeři z Ukrajiny, z Rakouska, z Norska, z Moldávie a místní. Disciplíny byly hodně těžké,“ řekl Vytiska.

Atmosféra byla dle jeho slov parádní, sledovaly je tři čtyři tisíce diváků. Nervy měl prý spíš ze závodníků. „Teď už ale nic jiného nedělám, trénuji dvoufázově pět dní v týdnu, hodně jim, hodně spím. Teď jde o to, to zúročit. Nakonec z toho bylo pro Českou republiku druhé místo, což je paráda. Někteří závodníci to nemohli ani rozdýchat, byl to masakr,“ popsal Vytiska.

V Polsku se musel vypořádat s těmito disciplínami: 175 kg kufry 20m a zpět, 220kg duck walk (kačeří chůze se závažím), 180 kg viking press na počet za jednu minutu, 410 kg super yoke 20m a zpět 460 kg, log lift na maximální váhu – začínalo se na 140 kg a Vytiska dal téměř 190 kg, dále truck pull 20 m 4 t do kopce a poslední atlas stones 125, 145, 165, 185 a 205 kg.

Prácheňsko na Práchni 2018
FOTO: Prácheňsko se bavilo na Práchni

Přání se mu pak splnilo o několik dní později v Birminghamu na BodyPower Strongman 2018, kam odjížděl s tím, že vyhraje. Šlo o třetí nejprestižnější závody strongmanů v Anglii, kde soutěžilo 12 závodníků – zástupci z Británie, Irska, Islandu, Dánska a jeden Sušičan. „Věděl jsem disciplíny, ale nakonec nám tři změnili, takže jsem trénoval něco, co jsem pak nepotřeboval. Takže to bylo složitější. Vyhrál jsem kládu a pak už se o mě začali zajímat a zjišťovat, kdo jsem a začali mě pozorovat. Nakonec z toho bylo první místo. Je to mazec, vyhrát v takové konkurenci. Mám radost, nevím ani, jak to popsat. Ale sezona teprve začala, mám dva závody za sebou a čtrnáct před sebou. V červnu jedu do Litvy na mistrovství světa v kládě a pak na dva závody do Polska,“ uzavřel Vytiska.

V Anglii na něj čekaly disciplíny log lift za jednu minutu, váha 140 kg, super yoke 400 kg na 20 m, deadlift na opakování 320 kg za minutu, conan wheel 360 kg a poslední loading race, kdy musel tři sudy váha 100, 120 a 130 kg po jednom odnést do kolce a nakonec vše odvést, celkem 400 kg.

Oslavy padesátin Křesťanské mateřské školy Horažďovice
OBRAZEM: Křesťanská školka slavila padesátiny