Ten v úvodním kole Red Futsal Ligy na palubovce sportovní haly v Čapkově ulici podlehl nejdříve obhájci loňského titulu, pražskému Chemcomexu, 0:2 a pak i prachatickému SK Strabag Lubryco 0:3.


„Musím připomenout, že do optimální sestavy nám scházelo opravdu hodně. Celkem osm omluvených hráčů hovoří za vše. Chyběli nám ti nejlepší, Tafat, Mužík i Černohorský. Na předzápasovém srazu se dále ze zdravotních důvodů omluvil Vítovec. Odehráli jsme tak turnaj pouze v šesti hráčích v poli, což je při tak vysokém tempu, které tato soutěž má, žalostně málo. Mrzí mne, že jsme nedali alespoň nějaký gól. Ale odvedli jsme maximum, bojovali jsme, ale víc to prostě nešlo,“ uvedl po domácí premiéře prezident klatovského futsalového klubu Tomáš Strnad, který si prvoligovou premiéru doma odbyl společně se spoluhráči Antonínem Kopeckým, Lukášem Helmem, Michalem Frousem, Jindřichem Pacnerem a Zbyňkem Tomanem, který však odehrál pouze první zápas a ve druhém ho vystřídal Lukáš König, a mezi třemi tyčemi s brankářem Pavlem Vackem. „Všem těmto hráčům patří velký dík za obětavost a nasazení, s jakými se soupeřům postavili,“ kvitoval bojovnost Strnad, který věří, že už si Tullamore Dew Klatov kompletně vybral nováčkovskou daň.


„Samozřejmě, že máme na čem pracovat a co zlepšovat, určité rezervy jsme měli v taktické hře a úplně zažité jsme ještě neměli standardní situace,“ dodal Tomáš Strnad, který věří, že se jeho týmu nepovedený start podaří napravit už dnes v Opavě, kde Red Futsal Liga pokračuje zápasy druhého kola.


Klatovští futsalisté se na palubovce severomoravského klubu utkají s týmy Klimco Darkovice a Premium Stonava. Darkovice stejně jako Klatovy v úvodním kole nebodovaly, naopak Stonava, která patří k aspirantům na nejvyšší příčky, nezaváhala a na svém kontě má plný počet šesti bodů.
„První liga je velmi kvalitní soutěží, myslím, že těžko lze škatulkovat soupeře na těžké a lehké, všichni účastníci mají své kvality. Každý zápas bude velmi náročný, ale já věřím, že se nám podaří dát už góly a že uhrajeme už jen samé slušnější výsledky,“ doufá klatovský Strnad.