Proti Vojtěchu Strakovi potřeboval černými uhrát remízu, aby měl závěr turnaje pod kontrolou, ale stačila jedna chyba v propočtu a pěšec byl náhle pryč a kompenzace veškerá žádná. IM Straka pak partii ve velkém stylu dotáhl do vítězného konce.

Aby toho nebylo málo, tak před Neumana se dostali ještě FM Horák a FM Slovák, ve čtvrtek oba bojovně ladění a vítězící. Vedoucí trio má 5 bodů, Neuman je o půl bodu zpět, dostižen ještě FM Hurdzanem (ŠK Sokol Klatovy) a FM Souralem, kteří v šestém kole také vyhráli.

Překvapením pro nezasvěcené byla druhá výhra v řadě kanadské hvězdičky Michelle Zhang (10 let, celkem už 3,5 bodu), která ve druhé třetině soutěže zastínila výkony i Nikitu Filindashe, který zazářil v úvodních kolech.

O pohár města Klatov 2023 (šachový turnaj)

V turnaji B - Rodenstock Open na desce skončila smírně partie Skonan versus Žák, vedle nich vyhráli Mejzr a Mašek, tedy na špici máme čtyři nejvýše nasazené šachisty, první z nich je nyní František Skokan (5,5 bodu).

Ale ve čtvrtek to byl především velký den klatovských mladých nadějí. Eva Tykalová (ročník 2017) porazila dospělou soupeřku a úspěch slavili také sourozenci Tomešovi. V turnaji C se osamostatnil v čele IM Přibyl (5 bodu). Turner, Sedlák, Chaluš a Petráš mají o půl bodu méně. Karel Chaluš se zdá být ve formě a nyní půjde na IM Přibyla.

Autoři: Milan Fürbacher, Martin Mangl