Klatovské hráčky ovládly základní část 2. ligy, skupiny A a v pozici mírných favoritek nastoupily do finálového play-off proti soupeřkám z TJ Hrádek u Rokycan. A protože v základní části dokázal Hrádek jednou nad klatovským týmem zvítězit, čekal se vyrovnaný souboj. A byl to skutečně boj o každý bod, i když výsledky zápasů 5:2 a 5:1 pro Klatovy vypadají jednoznačně.

„Mám opravdu velkou radost, že se nám konečně podařilo zlomit finálové prokletí. Již v loňské sezoně jsme byly k postupu velmi blízko. Stejně jako letos, jsme i minulý rok suverénně ovládly základní část. Ale do play-off jsme nenastoupily kompletní a podlehly jsme hráčkám z pražských Stodůlek 0:2 na zápasy. Letošní finále bylo ještě o to těžší, protože jsme hrály proti týmu z Plzeňského kraje, se kterým se velmi dobře známe. Možná právě zkušenosti z loňska nám pomohly lépe zvládnout oba zápasy a vybojovat historický postup. Pro tým je to určitě odměna za loňské zklamání,“ okomentovala postup do 1. ligy vedoucí klatovského družstva Helena Hnojská, která doufá, že se vyšší soutěž podaří udržet.

„Konkurence bude veliká a bude to opravdu těžké. Náš tým je velice mladý, více jak polovině hráček je teprve 15 let. Věřím ale, že naše zkušené hráčky Petra Jehlíková a Zdeňka Marešová, které hostují ze Sokola Pocinovice, mladé holky podpoří. Nyní nás čeká náročná letní příprava a koncem září vstoupíme do soutěže. Velmi nás potěší návštěva a podpora diváků v domácích zápasech, které hrajeme v tělocvičně Masarykovy základní školy. Doufám, že si lidé najdou cestu na tento hezký sport a zvláště na 1. ženskou ligu,“ řekla k nové sezoně Hnojská a zároveň pozvala veřejnost na prvoligové duely.

Oslavy pátého ligového titulu fotbalistů FC Viktoria Plzeň
Zápas s Viktorkou se blíží. Vstupenek je dostatek