V prvním a velice napínavém utkání skolila parta z města pod Černou věží českobudějovický Sokol nejtěsnějším možným rozdílem 10:8.

„Hlad po ping-pongu byl ukojen čtyřhodinovým dramatem, který nám opět vrátil onu krásu emocí a atmosféry, jež nám tolik chyběla,“ připomněl kapitán klatovského týmu Lukáš Zahradník fakt, že předchozí dva ročníky byly kvůli koronavirové situaci předčasně ukončeny a moc se toho opravdu neodehrálo.

Stolní tenisté na úvod vyhráli i padli. Už teď se těší na první letošní výjezd.Stolní tenisté na úvod vyhráli i padli. Už teď se těší na první letošní výjezd.Zdroj: KST Klatovy

Pak hodnotil i samotný duel, ve kterém Klatovští uhráli o šest sad a sedmadvacet gamů více než jejich protivník.

„Jako klíčové se ukázaly obě úvodní vyhrané čtyřhry, které následoval lítý boj. Ten dospěl až do stavu 8:8,“ říkal klatovský Lukáš Zahradník.

1. ročník Běhu rajským údolím.
FOTO, VIDEO: Klatovský atlet Koželuh opět zářil. Vyhrál nový podnik Ešus ligy

„Závěrečné dvě dvouhry jsme ovšem zvládli bravurně a i přes jeden odvrácený mečbol si došli pro důležité první vítězství v nejtěsnějším poměru 10:8,“ doplnil kapitán s tím, že výborný týmový výkon byl doplněný o body čtveřice hráčů (Končal a Pergler – oba 3,5), Zahradník (2,5) a Javorský (0,5).

Archivní fotogalerie - Florbal Klatovy (Sport Club Klatovy).
Mladíci začali úspěšně, skolili Sokolov i Gorily. Kouče ale trápily fauly

Ve druhém klání prvního hracího dvojkola se Klatovy utkaly s neznámým týmem DDM Soběslav-Studená. Západočeši se sice snažili, ale nakonec padli jednoznačně 4:10. A to především kvůli tomu, že body sbírala pouze talentovaná jednička Adam Končal, jenž v tomto ohledu neměl podporu.

„Bohužel se nám nepodařilo navázat na výkon proti Českým Budějovicím a famózního Adama nikdo ze zbytku týmu nedokázal bodově doprovodit,“ posteskl si Lukáš Zahradník.

Stolní tenisté na úvod vyhráli i padli. Už teď se těší na první letošní výjezd.Stolní tenisté na úvod vyhráli i padli. Už teď se těší na první letošní výjezd.Zdroj: KST Klatovy

Suma sumárum: KST Klatovy coby nováček již třetí sezony v řadě začal třetiligovou pouť domácí výhrou, ale také porážkou. „Začátek sezony máme za sebou s poloviční úspěšností a již nyní se těšíme na první letošní výjezd, který nás čeká za deset dní na půdu Chodova a Šanova,“ uzavřel stolní tenista.

3. liga stolních tenistů, skupina A

1. kolo: KST Klatovy – TJ Sokol České Budějovice 10:8
Sady: 38:32. Míčky: 689:662. Vrchní rozhodčí: Pavel Kopřiva. Rozhodčí: Karel Kasman, Lukáš Nedoma. Délka utkání: 4 hodiny. Sestava a bilance hráčů KST Klatovy: Miroslav Jehlík 0:2, Jakub Pergler 3:1, Lukáš Zahradník 2:2, Adam Končal 3:1, Daniel Javorský 0:2. Čtyřhry: 2:0 (Končal, Javorský – Myler, Škoda 3:1, Zahradník, Pergler – Škopek, Janda 3:1).

2. kolo: KST Klatovy – DDM Soběslav-Studená 4:10
Sady: 20:36. Míčky: 479:542. Vrchní rozhodčí: Karel Belfín mladší. Rozhodčí: Lukáš Nedoma, Karel Kesman. Délka utkání: 3 hodiny a 30 minut. Sestava a bilance hráčů KST Klatovy: Pavel Kopřiva 0:3, Lukáš Zahradník 0:3, Jakub Pergler 0:1, Daniel Javorský 0:2, Adam Končal 3:0. Čtyřhry: 1:1 (Končal, Javorský – Ondráček, Šindelář 3:1, Zahradník, Pergler – Krahulec, Pešek 1:3).

Petr Vaněček přepsal svůj nejlepší čas na půlmaratonské trati.
Byl lepší než stovky závodníků. Sušický expres zaběhl půlmaraton v novém osobáku