„Chceme se ve třetí lize udržet déle než jeden rok, věřím, že kvalitu na to máme,“ uvedl v polovině května kapitán týmu Lukáš Zahradník s tím, že je ale potřeba trošku posílit kádr.

A to se povedlo. Pětičlennou sestavu ve složení Lukáš Zahradník, Daniel Javorský, Adam Končal, Jakub Pergler a Miroslav Jehlík doplnil Pavel Kopřiva ze Sušice. „Pavel k nám přišel na takzvaný přestup s návratem. To znamená, že od příštího roku bude patřit opět Sušici, případně bychom museli znovu jednat o prodloužení nebo o úplném přestupu,“ vysvětlil Deníku klatovský kapitán.

Ale ani s příchodem borce, který měl vloni v divizi bilanci 31 výher a 20 porážek, se ambice pošumavského družstva nezměnily. „Primárním cílem zůstává záchrana, i když letos je ztížená tím, že je v soutěži 13 týmů, takže sestupují hned čtyři celky. Nicméně za Pavlův příchod jsme hodně rádi, a to nejenom pro potřebné početní doplnění vzhledem k větší časové náročnosti soutěže, ale také k jeho kvalitám a zkušenostem. Pavel navíc díky své povaze skvěle zapadne do týmu,“ pokračuje Zahradník.

Premiéra ve skupině A třetí ligy čeká klatovské stolní tenisty 20. září doma od 10 hodin proti TJ Sokol České Budějovice. Tedy pokud přítomnost koronaviru situaci opět nějakým způsobem nezmění.

„Na nový soutěžní ročník se připravujeme už od poloviny července. Přes léto trénujeme dvakrát týdně, od září přidáme jednu tréninkovou jednotku navíc. Ještě před startem sezony nás čeká jedno, nebo dvě pohárová utkání. V sobotu 5. září přivítáme doma Bohnice, a pokud vyhrajeme, čeká nás ještě týden na to druhý zápas. Takže to bude ideální příprava na vyšší soutěž a přivyknutí si na její tempo. Utkání určitě prověří naši připravenost na blížící se sezonu,“ dodal Lukáš Zahradník, člen KST Klatovy.