Již devátý díl napsal letošní ročník Husqvarna Cupu (Ešus liga), tradiční seriál běhů mimo dráhu v okrese Klatovy. Cílová destinace závodu tentokrát nadšence běžeckého sportu zavedla do Chudenic, kde se uskutečnil již čtvrtý ročník běhu Chudenickým Žďárem.

Ten letos nabídl oproti předchozím zvyklostem malou, ale celkem razantní změnu. Poprvé se totiž tato běžecká akce nekonala na podzim, ale již nyní v červnu. A pořadatelé udělali velice dobře. Závod tentokrát nepoznamenala žádná vichřice, ani sněhová nadílka.

V mužské hlavní kategorii (i celkově), která si na běžce připravila šesti kilometrovou náročnou trať, vyhrál Pavel Štěpáník z oddílu Škoda Plzeň/Olšany. Ten navíc zvítězil v traťovém rekordu. Druhému v pořadí Václavu Beranovi z AK Škoda Plzeň nadělil absolutní vítěz více než minutu. Bronzovou příčku pak bral závodník v domácích barvách Petr Urban.

V kategorii mužů do 49 let zvítězil Marek Svítil, v kategorii do 59 let Josef Boček, který celkově obsadil pátou příčku a v nejstarší věkové kategorii vyhrál nestárnoucí Alois Šatra z Velkých Hydčic.

Mezi ženami (absolutně) triumfovala švihovská běžkyně Marie Spasová, jež nástrahy tratě dlouhé čtyři kilometry společně s náročným výběhem schodů na rozhlednu Bolfánek, zdolala v úctyhodném čase 21:46 minuty. Druhé místo obsadila Hana Hanzlíková (Eaglovice team – čas 22:39 minuty) a na třetí pozici do cíle doběhla Lucie Bořánková z Nýrska (23:57 minuty).Kompletní výsledkový servis ze závodu najdete na stránkách www.esusliga.webnode.cz.