Na úvod oblíbené série, která na Klatovsku otevře běžecký rok 2022, čeká na zájemce závod pojmenovaný Zimní Vorlíky. Trať o délce 4,4 km se potáhne po polní cestě, silnici a louce. „Každý účastník startuje na vlastní nebezpečí a odpovídá za zdravotní stav způsobilý pro tento výkon. Závod se koná za každého počasí," upozornil Karel Voráček ve veřejných propozicích akce.

Startuje třetí ročník Zimní běžecké ligy. Otvírákem jsou zkrácené VorlíkyStartuje třetí ročník Zimní běžecké ligy. Otvírákem jsou zkrácené VorlíkyZdroj: Deník/Martin Mangl

Prezentace je v dolanském sále v hostinci na návsi od 9 do 9.45 hodin a samotný start závodu, který je pro všechny účastníky společný, je na programu v deset hodin dopoledne. Startovné činí 100 Kč. „První tři nejlepší závodníci v každé kategorii získají láhev vína a na své si přijdou také nejlepší Dolaňáci," ocení Karel Voráček také nejrychlejšího domácího běžce v kategorii mužů i žen. Soutěž je pro každou věkovou kategorii (muži A, B, C, D, E a ženy do 34 let a nad 35 let) bodovaná. Vítěz získá 15 bodů, druhý v pořadí o dva méně a dále se pokračuje dle posloupnosti (11, 9, 7, 5, 3, 1).

16. ročník dolanského běhu přes Vorlíky.
PODÍVEJTE SE: Běh v Dolanech přepisoval historii. Traťové rekordy však odolaly

Druhý závod bude v plánu 26. února, kdy se poběží pět kilometrů dlouhý Zimní ŘAKOM. Vše poté pečetí závěrečný podnik s názvem Zimní běh na Komošín, kde si běžci a běžkyně střihnou rovněž pětikilometrový nášup.

Vyhlášení bodované série proběhne bezprostředně po skončení třetího závodu přibližně v pravé poledne. Více informací dostanete u hlavního organizátora Karla Voráčka na telefonním čísle 604 321 702. Volejte prosím ideálně po čtvrté hodině odpolední.

Jan Žatko přivezl z Králova Dvora prvenství.
Klatovský judista Jan Žatko ovládl pohár v Králově Dvoře. Věřil jsem si, řekl