Již v pátek budou v areálu Autospol Plus Horažďovice probíhat přejímky. Páteční večer bude tradičně patřit předstartovní show na Mírovém náměstí v Horažďovicích s doprovodným programem a ohňostrojem. Po loňské premiéře bude na páteční odpoledne opět připravena testovací rychlostní zkouška, tzv. shakedown u Malého Boru.

Sportovní část Rally odstartuje v sobotu 27. července v 8.30 hodin z Mírového náměstí v Horaždovicích. Stavitelé trati se snažili zařadit do její koncepce většinu připomínek soutěžních posádek. Trať rally se tak od minulých ročníků značně liší. Díky pochopení několika obecních úřadů se posádky dostanou na úseky, které se ještě nikdy v rally nejely. Jako první se vydají na trať účastníci MČR v rally historických vozidel. Na rozdíl od let minulých nebudou ochuzeni o žádnou erzetu a trať absolvují celou. A na koho se v této kategorii těšit? Ve startovní listině figuruje například jezdec Jiří Káňa se spolujezdcem Ivo Vybíralem (Ford Sierra RS Cosworth) nebo bývalý pilot Formule 1 Tomáš Enge, jemuž bude pomáhat jeho sestra Lucie Engová. Celkem se mezi historiky představí téměř čtyři desítky posádek.

NORSKÝ MAZÁK V AUTOKLUB RALLYSPRINT SÉRII

I v této kategorii se fanoušci rychlých kol mohou těšit na zajímavá jména. Startovní číslo 1 bude mít zkušený šestačtyřicetiletý závodník z Norska Henning Solberg, který na trať vyrazí s kolegou Maudem Hellbergem ve voze Ford Fiesta R5. Dvojku bude mít domácí jezdec Jan Dohnal, jeden z předních českých závodníků a obhájce loňského prvenství. Trojku pak bude mít Jaromír Tabarus závodící v barvách Keane Motorsport. Celkem se v této kategorii bude po trati prohánět téměř stovka borců. Mezi nimi i dvě ženy – pilotka Michaela Debnárová (startovní číslo 60) a Jarmila Hrachovcová (91).

V rámci Česká Trofej Rally Pravidelnosti bude soutěžit 19 jezdců. Více informací včetně vizualizace map trati a diváckých míst najdete na www.rallypacejov.cz

Časový harmonogram rychlostních zkoušek.Zdroj: facebook Rally Pačejov